Jeden z najočakávanejších seriálov tohtoročnej jesene konečne dostal dátum svojej premiéry. Hawkeye si podľa očakávaní skutočne vychutnáme ešte tento rok, potvrdzuje Variety.

Konkrétne sa novinka na Disney+ objaví 24. novembra, kedy bude odvysielaná prvá epizóda. Zostávajúce časti budú v rámci služby podľa očakávaní sprístupnené epizodicky každý týždeň v stredu, celkovo bude Hawkeye pozostávať zo šiestich epizód.

Marvel Studios

Streda nie je vybraná náhodne, zástupcom Disney sa stred týždňa osvedčil pri premiére Lokiho a prinajmenšom premiéry MCU noviniek sa v tento deň budú objavovať pravidelne. To nakoniec dokazuje aj najnovší prichádzajúci seriál, animák What if…?, ktorý na platforme štartuje už na budúci mesiac, v stredu 12. augusta.

Čítal si už?
Loki je len začiatok a Marvel ide bomby. Toto sú všetky MCU projekty, ktoré prídu najbližšie roky

Opäť hviezdna zostava

Hawkeye tak bude v poradí už piatym tohtoročným MCU seriálom a podobne ako predchodcovia v podobe WandaVision, Falcon and the Winter Soldier, Loki a What if…? bude disponovať známym hereckým osadenstvom.

Hlavnú rolu v novinke stvárni Jeremy Renner, ktorého si diváci v ikonickej úlohe pamätajú aj z predchádzajúcich MCU filmov, pozornosť si bude pýtať aj mladá krv v podobe atraktívnej herečky Hailee Steinfeld, ktorá v seriáli zastane rolu Kate Bishopovej, novej verzie Hawkeyea.

Aj keď sa o deji zatiaľ príliš nevie, nosná časť príbehu sa pravdepodobne bude sústrediť na predanie lukostreleckého žezla novej mladšej generácii a podobne ako filmová Black Widow by mal aj Hawkeye znamenať koniec jednej zo známych postáv.

Určite nezmeškaj
RECENZIA: Black Widow je zakončením jednej veľkej éry a štart novej

Okrem Rennera v seriáli uvidíme aj Veru Farmigu a predovšetkým vychádzajúcu hviezdu Florence Pugh, ktorá zažiarila práve v Black Widow a s postavou Hawkeyea má nevyriešené spory. Určite sa preto oplatí mať prehľad o kľúčových udalostiach predchádzajúcich MCU projektov.

Možno už aj na Slovensku

Aj keď stále nepoznáme presný dátum príchodu Disney+ na Slovenski, je celkom možné, že nový seriál si na streamovacej platforme konečne užijú aj tuzemskí diváci.

Marvel Studios

Premiéra Disney+ na našom území je totiž naplánovaná na jeseň tohto roka, je známe, že služba ráta aj so slovenským dabingom prinajmenšom pri časti svojho obsahu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú