Konečne to máme čierne na bielom. Sci-fi epos režiséra Denisa Villeneuvea – Duna – dostal od štúdia Warner Bros. zelenú a oficiálne sa dočká pokračovania.

Filmový tvorca mal od začiatku v pláne nakrútiť Dunu v podobe dvoch dielov, s čím Warneri súhlasili. Podmienkou na vznik pokračovania však bol predovšetkým divácky záujem a tržby z kín.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Diváci sci-fi novinku viac než podržali a aj napriek hybridnej premiére na streamovacej službe HBO Max a širokej dostupnosti filmu na pirátskych weboch sa Dune po komerčnej stránke viedlo nad očakávania.

Duna doposiaľ v kinách zarobila cez 220 miliónov a stala sa najúspešnejšou tohtoročnou snímkou štúdia Warner Bros. Komerčný úspech teraz konečne investorov presvedčil na nakrútenie druhého dielu.

Až o dva roky

O pokračovanie sa opäť postará Denis Villeneuve, ktorý nad vznikom druhého filmu neskrýval nadšenie. Režisér je pripravený začať nakrúcať už v januári budúceho roka, na Duna 2 si však ešte počkáme a uvidíme ho až za dva roky, 20. októbra 2023.

To potvrdzuje aj portál Deadline, ktorý cituje Tobyho Emmericha, predsedu predstavenstva Warner Bros Picture Group.

„Denis Villeneuve vytvoril film, ktorý je vizuálne aj emocionálne výnimočný, o čom svedčí jeho celosvetový úspech u kritikov aj v tržbách. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v tejto ceste s Denisom, jeho hercami a štábom a našimi partnermi z Legendary a nevieme sa dočkať, keď v októbri 2023 uvedieme do kín ďalšiu kapitolu tohto epického príbehu.“

Duna patrí k jedným z najodvážnejších filmových projektov súčasnosti a vyniká predovšetkým po audiovizuálnej stránke. Aj preto sa o filme hovorí ako o novodobej sci-fi klasike, nie všetci diváci sa však s názorom stotožňujú.

Filmová novinka totiž čelí aj diváckej kritike za to, že sa príliš sústredí na vizuálne opojenie a po obsahovej stránke či vzťahu k postavám necháva diváka chladným. To nakoniec hovorí aj naša recenzia, v ktorej však jednoznačne prevládajú pozitíva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú