Pre niektorých nadšencov technológií môže byť kompletná línia smartfónov Samsungu mätúca. Kórejská spoločnosť sa tak pohráva s myšlienkou odstránenia najvyšších modelov Galaxy Note, o čom sme prvýkrát informovali pred niekoľkými dňami.

The Verge teraz poukazuje na uniknutú špecifikáciu zariadení rozdelených už tradične do troch kategórií. Budúcoročné vlajkové lode Samsungu bude tvoriť najmenší model so 6,2-palcovým displejom, Plus verzia so 6,7-palcovým displejom a najvybavenejší Ultra variant so 6,8-palcovým displejom.

Najväčší a rozhodne najdrahší z nich, model Galaxy S21 Ultra, by mal podľa najnovších informácií podporovať slávny stylus S-Pen, doteraz v línii Samsungov podporovaný len modelmi Galaxy Note. Pero nemá byť pribaľované v samotnom balení, kedy spoločnosť údajne začne predávať špeciálne obaly s dedikovaným miestom pre inteligentný stylus, uvádza Android Police.

Podobne ako modely línie Galaxy S20, dvojica lacnejších verzií bude väčšinu špecifikácií zdieľať, kedy sa najväčšieho skoku dočkáme až s modelom Ultra. Galaxy S21 a S21+ majú ponúkať FHD+ displeje s 120 Hz obnovovacou frekvenciou, kde Gaôaxy S21 Ultra ponúkne až WQHD+ rozlíšenie s adaptívnou 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

V závislosti od veľkosti zariadenia ponúknu nové Samsungy rôzne kapacity batérie. Najmenšia z nich dostane kapacitu 4000 mAh, Galaxy S21 Plus ponúkne 4800 mAh a Galaxy S21 Ultra až 5000 mAh.

Radikálnych rozdielov sa dočkáme aj pri fotoaparátoch

Zatiaľ čo Galaxy S21 a S21+ ponúkne trojicu fotoaparátov pozostávajúcu z 12 MPx ultraširokouhlého objektívu, 12 MPx hlavného objektívu a 64 MPx telefoto šošovky, verzia s prívlastkom Ultra dostane diametrálne odlišné zloženie. Jediným rovnakým objektívom bude 12 MPx ultraširoká šošovka.

Vedľa nej prinesie najdrahšie zariadenie hlavný 108 MPx snímač, 10 MPx senzor s trojnásobným optickým priblížením a 10 MPx šošovku s desaťnásobným optickým zoomom.

Všetky zariadenia budú podporovať 5G, Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6, pričom Galaxy S21 Ultra bude navyše jediným zariadením s podporou Wi-Fi 6E, ktoré podľa Samsungu je dvojnásobne rýchlejšie ako ešte stále nie veľmi rozšírený štandard Wi-Fi 6.

Samozrejmosťou je prítomnosť najnovšieho procesora Snapdragon 875, respektíve Exynosu 2100 na vybraných trhoch. Na to, či sú všetky vyššie uniknuté informácie, pravdivé si budeme musieť počkať do januára, kedy Samsung zvykne predstavovať nové zariadenia už oficiálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP