Dohadom je koniec a Netflix dal konečne jasné stanovisko o budúcnosti Zaklínača. Slávna poľská fantasy sa na streamovacej službe namiesto pôvodne zamýšľaných siedmych sérií s určitosťou dočká ešte dvoch dodatočných sezón. Netflix potvrdil, že piata séria bude pre Geralta z Rivie poslednou.

Prinesie plnohodnotné zakončenie

Ako informuje Variety, tvorcovia seriálu priblížili, že štvrtá a piata séria Zaklínača vzniknú súbežne a natáčať sa má začať už čoskoro. Aj keď Netflix neuviedol presný dátum premiéry, nová séria by mohla doraziť v druhej polovici budúceho roka a veľké finále najneskôr o rok na to. Spoločne s odhalením o budúcnosti seriálu bola predstavená aj hlavná príbehová zápletka štvrtej sezóny.

Po šokujúcich udalostiach, ktoré navždy zmenili Kontinent a uzavreli tretiu sériu, bude nová sezóna sledovať Geralta, Yennefer a Ciri, ktorí musia prejsť vojnou zničenou krajinou a každý sám čeliť svojim démonom. Ak to dokážu a povedú do boja skupiny odpadlíkov, s ktorými musia spolupracovať, majú šancu prežiť krst ohňom a opätovne sa stretnúť.

Najzaujímavejšou slovnou hračkou v popise je „krst ohňom“, čo odkazuje na udalosti piatej knihy knižnej série, ktorá nesie rovnaké meno. Je však pravdepodobné, že tvorcovia pokryjú aj časť udalosti ďalšej knihy, keďže v dvoch televíznych sériách im zostáva pokryť ešte trojicu Sapkowskeho kníh. Tvorkyňa seriálu Lauren Schmidt sľubuje plnohodnotný a uzavretý koniec, ktorý sa skončí adaptáciou poslednej knihy série Pani jazera.

Netflix / Strider HD

Fanúšikovia mu nič nedarujú

Isté je, že Netflix to bude mať so Zaklínačom náročné a zostávajúce dve série bude sprevádzať veľká toxicita od fanúšikov. Nemalá časť diváckej základne tvorcov kritizuje za častý odklon od predlohy a zbytočné experimentovanie, ktoré sa stalo terčom veľkej kritiky predovšetkým v druhej sérii.

Častý odklon od predlohy nakoniec viedol aj k prekvapivému odchodu hlavnej hereckej hviezdy – Henry Cavilla zo seriálu. V zostávajúcich dvoch sériách britského herca nahradí Liam Hemsworth, známy napríklad z filmovej série Hry o život.

Fantasy seriálu sa okrem častej kritiky príliš nedarí ani po stránke sledovanosti. Predstavenie Zaklínača ešte v roku 2017 vyvolalo silné ohlasy a o projekte sa už od začiatku hovorilo ako o duchovnom nástupcovi konkurenčnej Hry o tróny. Veľké plány však Netflixu vôbec nevyšli podľa predstáv a sledovanosť jeho fantasy každou vydanou sériou klesá. Aj preto Netflix z pôvodných plánov natočiť Zaklínača v podobe siedmych sérií teraz upustil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú