Zomrie seriálový Zaklínač s odchodom Henryho Cavilla? Množstvo fanúšikov je o tom skalopevne presvedčených. Tvorcovia seriálového hitu od Netflixu chcú katastrofe zabrániť a Zaklínača na sociálnych sieťach začali obhajovať, čo sa im však vypomstilo.

Podobne ako komiksová značka DC, ani séria Zaklínač aktuálne nezažíva najlepšie obdobie. Netflix si podľa opakujúcich sa informácií nevie dať rady s prichádzajúcim spin-offom Witcher: Blood Origin, ktorý v rámci služby štartuje počas vianočných sviatkov.

Omnoho väčšou ranou pre fanúšikov je však správa o tom, že tretia séria seriálu Zaklínač bude posledná pre herca Henry Cavilla, ktorý v ňom zastáva hlavnú rolu. Netflix Cavilla v seriáli nahradí Liamom Hemsworthom, mladším bratom slávneho herca Chrisa Hemswortha, známeho predovšetkým vďaka úlohe Thora vo filmoch od Marvelu.

Skúšali sa obhájiť, efekt bol opačný

Tvorcovia seriálu sa k odchodu Cavilla zo seriálu zatiaľ vôbec nevyjadrovali, zmenilo sa to v posledných dňoch, kedy k téme povedala viac ako showrunnerka Lauren S. Hissrich, tak aj scenárista Javier Grillo-Marxuach, informuje CBR.

Hissrich pre TechRadar objasnila, že odchod Henryho Cavilla zo seriálu vôbec neberú na ľahkú váhu a sú si „plne vedomí, čo to pre seriál znamená.“

Fanúšikov vyzvala, aby fantasy od Netflixu nezatracovali a predovšetkým, aby určite dali šancu prichádzajúcej novinke Blood Origin, pretože si to podľa nej zaslúži. O dôvodoch Cavillovho odchodu nepadlo ani slovo, rovnako nebola adresovaná ani kritika súvisiaca s odklonom od predlohy.

Javier Grillo-Marxuach sa v príspevku na Twitteri zastal práve tvorkyne Zaklínača Lauren Hissrich, ktorú označil za jednu z najlepších, aké pozná a v rovnakom duchu sa vyjadril aj o scenáristoch, ktorí seriál zastrešujú.

Ani jedno z vyjadrení sa však medzi rozhnevanými fanúšikmi nestretlo s veľkým pochopením. Diváci v reakcii na sociálnych sieťach nešetria ostrou kritikou a opakujú, že s odchodom Henryho Cavilla pre nich Zaklínač na Netflixe končí. Hovoria, že Netflix im svojou adaptáciou ukázal prostredník, nezabúdajú kritizovať ani „politizáciu“ celého seriálu zo strany tvorcov.

Špeciálne označenie scenáristov za „najjoddanejších“ divákov pohoršilo. Bývalý producent seriálu, Beau DeMayo, na svojom Twitteri totiž priamo povedal, že scenáristi seriálového Zaklínača nemajú Sapkowského knihy vôbec radi a zdrojový materiál účelne zosmiešňujú.

Hnev fanúšikov tak nenachádza konca a s vysokou pravdepodobnosťou sa prejaví už na prichádzajúcom spin-offe Witcher: Blood Origin, ktorý na Netflixe štartuje 25. decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú