Nenávisť „petrolheadov“, teda zarytých fanúšikov áut so spaľovacími motormi, voči majiteľom elektromobilov, sa vo svete prejavuje kadejakými spôsobmi. Najnovší „konflikt“ z Nemecka však svojou bizarnosťou vyrazí dych. Ako informuje Teslarati, neznámi vandali začali v Mníchove ničiť nabíjacie stanice na elektromobily, do ktorých napchali mleté mäso.

Protestov voči elektrifikácii automobilového priemyslu sme tu už mali niekoľko. Zarytí fanúšikovia spaľovákov svojimi veľkými pickupmi napríklad blokovali parkovacie miesta pre nabíjačky či dokonca prerezali nabíjacie káble, no to, čo sa aktuálne deje v nemeckom Mníchove, doslova pozastavuje rozum.

Vandali poškodili nabíjačky tým, že do konektorov napchali surové mleté mäso. To sa dostalo aj do kontaktných častí, čím samotnú nabíjačku znefunkčnili. V skutku bizarný, no bohužiaľ aj efektívny spôsob, nakoľko poškodené konektory bolo potrebné vymeniť.

Doposiaľ nie je známe, čo vandalov viedlo k tomu použiť na zničenie nabíjačiek mleté mäso a či mal tento krok aj nejaký iný význam.

Fanúšikovia elektromobilov útoky odvracajú

Ani elektromobilisti si však nenechajú skákať po hlavách, nedávno sme tiež informovali o proteste, kedy majitelia elektromobilov v Chorvátsku zablokovali čerpaciu stanicu pre autá so spaľovacími motormi.

Igor Kolovrat, jeden z organizátorov protestu, sa v komentári k videu vyjadril, že cieľom nebolo nikoho obťažovať, ale poukázať na problém blokovania nabíjačiek pre elektromobily, informuje Futurism. Celé obsadenie čerpacej stanice týmito autami trvalo iba 6 minút. Vodiči elektrických áut tak nemali zrejme na výber a museli ostatným pripomenúť, že nie je správne blokovať im prístup k nabíjačkám.

Blokáda nabíjacích staníc sa dá jednoducho zastaviť

Jeden z čitateľov v komentároch na webe Teslarati ukázal, ako by mohla vyzerať nabíjacia stanica Tesla Supercharger, na ktorú si nedovolí zaparkovať žiaden spaľovák. Takáto stanica by disponovala kamerou a detektorom výfukových splodín.

Ed

Ak by zachytila, že na dané parkovacie miesto vyhradené pre elektromobil zaparkoval spaľovák, cez reproduktor by vodiča varovala, aby svoje vozidlo odtiahol, inak bude postriekané farbou. Stanica by tak po dvoch minútach na auto vystrekla farbu, čím by auto poškodila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom