Už nedávny incident, v ktorom americké pick-upy v severnej Karolíne zabrali parkovacie miesta pri rýchlonabíjačke Supercharger naznačil, že Tesla má aj mnoho odporcov či neprajníkov. Najnovší prípad však na rozdiel od zablokovaných miest spôsobil aj viacero materiálnych a v neposlednom rade finančných škôd.

Americká firma zo Silicon Valley vo svete elektromobilov zbiera čoraz viac úspechov, vďaka ktorým však postupne vytláča z ciest autá so spaľovacím motorom. To sa zjavne nepáči každému, hlavne nie kritikom elektromobilov, ktorí protestujú rôznymi spôsobmi. Po situácii s americkými pick-upmi sa objavila ďalšia, v rámci ktorej sa tentokrát skupinka výtržníkov rozhodla poškodiť rýchlonabíjačku v americkom Utahu.

Prečítajte si tiež!
Tesla našla dokonalý spôsob ako zabrániť blokovaniu staníc Supercharger inými autami

Aj takto môže vyzerať závisť/nenávisť

O celom incidente informoval na sociálnej sieti Twitter majiteľ Tesly, ktorý sa dopočul, že na rýchlonabíjacej stanici v Utahu vyčíňali vandali. Práve preto sa rozhodol ísť skontrolovať situáciu a následne uverejnil aj fotky, ktoré potvrdzujú spôsobené škody. Čiastočne prerezané boli hneď viaceré káble a aby toho nebolo málo, tak sa výtržníci rozhodli vŕtať aj do nabíjacích konektorov.

Našťastie však nedošlo k poškodeniu všetkých nabíjačiek, no  nakoľko sa jedná o vysoko výkonné zariadenia, tak spôsobené škody vyjdu poriadne draho. Pri nabíjačkách bola k dispozícii aj bezpečnostná kamera, ktorá by mohla pomôcť vyriešiť tento prípad a dolapiť tak škodcov. Nakoľko by spôsobené škody mohli presiahnuť hranicu 5 000 dolárov, páchatelia budú čeliť obvineniam zločinu druhého stupňa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom