Elon Musk vedie hneď niekoľko svetoznámych spoločností a medzi nimi aj The Boring Company pre budovanie podzemných tunelov. Od založenia tejto firmy už razenie tunelov pre podzemnú dopravu značne pokročilo, pričom je k tomu využitý obrovský tunelovací stroj. Pri budovaní tunelov sa v The Boring Company rozhodne nenudia, čoho dôkazom je aj video, na ktorom je tento stroj ovládaný gamepadom známej konzoly.

Pred pár rokmi sme o tejto teraz známej spoločnosti ešte ani len nepočuli a sám Musk prezradil, že vznikla ako hobby zrodené zo žartu. Neskôr sa však The Boring Company podarilo preraziť a uplatniť sa pri budovaní podzemných tunelov, ktoré majú byť novou dopravnou tepnou medzi viacerými americkými mestami. Infraštruktúra sa postupne rozrastá a Elon Musk sa už s niekoľkými výsledkami tvrdej práce tunelovacieho stroja pochválil aj na sociálnych sieťach.

Obrovský stroj ovládaný malým gamepadom

Popri fotografiách a videách o pokroku pri razení tunelov sa na Twitteri teraz objavil príspevok, ktorý rozhodne všetkých prekvapil. Vo videu je totiž práve tento obrovský stroj pre razenie tunelov ovládaný gamepadom Xboxu One, pričom poslúcha na povely všetkých tlačidiel. Len pomocou tohto ovládača dokázal stroj vykonať niekoľko pokynov, no pri razení tunela by takýto joystick nebol zrejme príliš praktický.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk poriadne prekvapil: Jeho tunely nakoniec nebudú primárne pre autá

Tieto zábery sú tak len akýmsi výstrelkom, ktorým chceli v The Boring Company dokázať, že sa pri práci nenudia ako tomu napovedá názov spoločnosti. Táto firma Elona Muska však nie je prvou, ktorá vyskúšala ovládač Xboxu One priamo v akcii. O jeho nasadení do praxe pri ovládaní periskopov ponoriek uvažuje aj americké námorníctvo a svoje využitie si tento gamepad našiel aj pri autonómnych a vojenských podporných vozidlách. V každom prípade existujú aj lepšie spôsoby ovládania veľkého stroja pre razenie tunelov, ktorý pri práci reálne využíva prepracovanejší systém.

Tunely
Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/The Boring Company/YouTube

Vďaka efektívnemu spôsobu budovania tunelov Elon Musk prehlásil, že cestovanie podzemnou dopravou bude extrémne lacné. Lístok by mal stáť len 1 dolár a cestujúci by sa mali medzi stanicami presúvať rýchlosťou až 240 km/h. Plány zahŕňajú pri budovaní tunelov aj mestá ako Los Angeles, Chicago, Washington DC či Hawthorne v Kalifornii. Týmto spôsobom tak chce Elon Musk skrz The Boring Company pomôcť veľkomestám zbaviť sa autami preplnených ulíc a odľahčiť už tak kritickú dopravnú situáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú