Za posledné roky sme síce videli mnoho filmov so superhrdinami, avšak iba málokedy išlo o doteraz nevidených. Takých Supermanov sme tu mali hneď niekoľko a rovnako to platí aj o Batmanoch alebo Spider-Manoch.

Každých pár rokov ich totižto vidíme s novými hereckými tvárami v úplne odlišných filmových vesmíroch. Vďaka týmto reštartom teda neustále vzniká chaos pre obyčajných divákov, keďže sami tvorcovia netušia, ako inak napraviť predošlé filmové chyby.

Mnohí z vás už ale vedia, že v nasledujúcich rokoch dostane možnosť na nápravu ďalší superhrdina, ktorý extrémne prepadol v roku 2011. Jeho meno je Green Lantern a od svojej premiéry sa film dočkal len vtípkov o tom, aký moc zlý vlastne je. Dokonca aj od samotného predstaviteľa titulného hrdinu, Ryana Reynoldsa.

DC však vie, že Green Lantern je hrdina, ktorý patrí k tým najväčším a bude sa snažiť zo všetkých síl, aby s novým filmom spomienku na prepadák z roku 2011 zatĺklo do zeme. Viac nám o tom už povedal Geoff Johns, dlhoročný spisovateľ DC komiksov, ktorý teda momentálne pracuje na scenári k filmu Green Lantern Corps.

Geoff Johns ohľadom scenáru k filmu Green Lantern Corps v rozhovore s portálom Collider:

 „Myslím, že sa pozeráme na všetko čo fungovalo aj na všetko čo nie. Oprášenie a znovupredstavenie postavy, to som robil už mnohokrát. Kreatívne sme informovaní o všetkom. Platí to aj pri informáciách z komiksov, ktoré v niečom fungujú a v niečom nie. Nechcem teda nič prezrádzať ohľadom príbehu, avšak ak sa ľuďom páčili moje komiksy s Green Lanternom, naozaj dúfam, že sa im bude páčiť čo teraz robím.”

„Momentálne iba píšem scenár, ktorý sa snáď dostane do takého bodu, že štúdio Warner Bros, vedúci Walter Hamada a všetci ostatní z neho budú naozaj nadšení, a keď sa to podarí, budeme sa môcť s projektom posunúť ďalej. Avšak musíme to urobiť dobre.”

Redaktor sa ešte spýtal na Johnsonov názor na CGI kostým, ktorý patril k najkritizovanejším veciam z filmu z roku 2011.

„Samozrejme, že sa pozerám aj na to, čo vtedy urobili s tými kostýmami a pozrite, mám k tomu toľko výhrad, ktoré ale nepoviem až do chvíle, kedy dostaneme režiséra. Konverzácie o kostýmoch sú totiž ešte tak hrozne ďaleko, keďže tie môžu prebehnúť až s režisérom a kostymérmi. Rozmýšľam nad tým, avšak keď píšem scenár tak sa o praktičnosť kostýmov vôbec nezaoberám.

V mojej hlave však vždy bude hmatateľný kostým oveľa lepší. Toto všetko však budeme riešiť až keď sa dostaneme do toho daného bodu s režisérom a ostatnými. Túto otázku si teda zodpovieme až keď budeme mať skvelý scenár, skvelého režiséra a až keď všetci budú tento film chcieť urobiť.”

Je teda jasné, že tu budú veľké zmeny, a že sa k tomu všetci stavajú úplne inak ako doteraz. Geoff Johns však patrí k najpopulárnejším spisovateľom komiksov posledných rokov. Práve on stojí za reštartmi DC komiksových vĺn ako New 52 alebo Rebirth, ktoré všetkých veľkých hrdinov dostali do jednotného sveta a príbehov, ktoré na seba nadväzujú a vytvárajú veľkolepé udalosti. Ak je tu teda človek, ktorý dokáže úspešne zreštartovať svet Green Lanternov, podľa nás bude práve on ten pravý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom