V susednej Českej republike končí operátor UPC, ktorý sa stane súčasťou spoločnosti Vodafone, informuje o tom portál Zive.cz. Všetci zákazníci tak automaticky prejdú pod správu nového operátora, pričom pre nich budú platiť aj nové obchodné podmienky.

Celá fúzia začala naberať prvé kontúry ešte v roku 2019, no až teraz sa dotiahnu všetky procesy do finále. Zákazníci UPC sa tak automaticky stanú zákazníkmi operátora Vodafone, ktorý je súčasťou jednej z najväčších telekomunikačných skupín na svete Vodafone Group. V Českej republike poskytuje služby viac ako 4 miliónom zákazníkom, pričom od roku 2007 poskytuje služby aj pre firemnú klientelu.

Celú akvizíciu oznámili firmy ešte na jar, no už na jeseň získali odobrenie od Európskej komisie. Fúzia sa týka celkovo až 1,5 milióna zákazníkov s pevným internetom a 3,9 milióna zákazníkov s mobilnými službami. Pre zákazníkov sa budú meniť aj obchodné podmienky, ktoré budú dostupné od 1. marca 2019. Celý proces fúzie však bude dokončený k 1. aprílu 2020, čo je aj dátum, odkedy budú zákazníci oficiálne patriť pod Vodafone Czech Republic.

Vodafone v súčasnosti poskytuje pevný internet práve cez UPC a do budúcna by mala byť zachovaná len značka mobilného operátora. S novými podmienkami sa neočakávajú veľké zmeny, no v budúcnosti sa počíta s postupným utlmením a následným ukončením značky UPC.

 

Vodafone si od tejto transakcie sľubuje predovšetkým posilnenie stratégie v oblasti konvergovaných služieb na kľúčových trhoch v strednej a výhodnej Európe. V Českej republike má toto spojenie urýchliť dostupnosť ponúk, ktoré výhodne spájajú mobilné služby, pevný vysokorýchlostný internet a televíziu.

Vodafone okrem českej pobočky získal aj tie v Nemecku, Maďarsku a v Rumunsku, informuje Czechcrunch. Suma za všetky štyri pobočky by mala predstavovať takmer 19 miliárd eur (471 miliárd Kč). U nás na Slovensku, ale aj v Poľsku bude naďalej služby poskytovať pôvodný majiteľ Liberty Global. Súvisieť to môže aj s tým, že na Slovensku spoločnosť zatiaľ neposkytuje mobilné služby, ale len internet, televíziu a pevnú linku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom