Námorníctvo Spojených štátov amerických priznalo existenciu ďalších záberov UFO, ktoré zatiaľ verejnosť nevidela. Ako ale informuje ScienceAlert, naďalej ich tají a odmieta ich zverejniť. Argumentuje pritom tým, že ich zverejnenie môže ohroziť národnú bezpečnosť USA – jeden vinník je však definitívne vylúčený.

Žiadajú ich občania

Odpoveď vlády prišla v reakcii na požiadavku stránky zaoberajúcej sa vládnou transparentnosťou v rámci zákona FOIA (Freedom of Information Act). Táto stránka je známa ako The Black Vault a v minulosti sa preslávila množstvom dát a informácií o UFO, ako aj ich snímkami či videami, ktoré sa jej podarilo v minulosti získať práve vďaka tomuto zákonu.

The Black Vault v tomto prípade žiadal, aby Námorníctvo USA vydalo všetky videá zachytávajúce UFO alebo neidentifikovateľné vzdušné fenomény, známe v poslednej dobe najmä pod skratkou UAP. Táto požiadavka však bola podaná viac ako dva roky nazad a vláda sa po tejto dobe vyjadrila, že ich nevydá práve kvôli obavám o národnú bezpečnosť.

Jeremy Corbell / Youtube Screenshot

„Vydanie týchto informácií ublíži národnej bezpečnosti, keďže môže poskytnúť nepriateľom dôležité informácie o operáciách Ministerstva obrany a Námorníctva, ich zraniteľnosti a tiež kapacity. Žiadne časti videí nemôžu byť oddelené pre zverejnenie,“ vysvetľuje Gregory Cason z úradu Námorníctva pre FOIA.

Očakávaná správa sklamala

Vláda USA zverejnila pred rokom správu o UFO, v ktorom ho identifikuje ako reálnu hrozbu. Túto správu očakávali mnohí už dlhú dobu, avšak nakoniec žiadne prekvapenie nepriniesla a nedošlo ani k zverejneniu nových snímok či videí, ktoré by verejnosť dovtedy nevidela.

Aj keď správa pôvod UFO priamo nevysvetlila, načrtla niekoľko možných odpovedí. Najnudnejším a najpravdepodobnejším vysvetlením sú bezpilotné lietadlá, kŕdle vtákov či dokonca vetrom odnesený odpad ako sú plastové tašky.

Tri videá už zverejnili

V správe Cason zároveň dodal, že tri videá dokázali v roku 2020 odtajniť len z toho dôvodu, že ešte pred tým unikli na verejnosť a boli podrobne rozoberané a analyzované. Námorníctvo vtedy usúdilo, že pri ich zverejnení nedôjde k spôsobeniu dodatočného rizika pre národnú bezpečnosť. Cason však zároveň nepoprel, že takéto videá existujú.

Screenshot/FonTech

Námorníctvo tak má v rukách, takmer definitívne, množstvo ďalších záberov UFO a ostáva otázna, čo presne zachytávajú. Armáda však zrejme berie tento fenomén vážne a aj keď môžu byť videá so záhadnými objektami na prvý pohľad nezmyselné, nechce riskovať. Je to pochopiteľné, keďže v extrémnom prípade môže ísť o technológie nepriateľa.

Vzhľadom na vývoj situácie v posledných mesiacoch je ale jasné, že tento nepriateľ nie je Rusko, ktorého armáda sa nachádza v katastrofálnom stave a implementácia moderných technológií je na minime. Ešte vždy však môže ísť o technológie Číny alebo, ako tvrdia niektoré špekulácie, utajené technológie samotných Spojených štátov, o ktorých nevie ani len armáda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP