Elektrický kamión Tesla Semi vzbudil pozornosť nielen u verejnosti, ale aj u veľkých spoločností. Netrvalo dlho a začali prúdiť prvé predobjednávky. Prvých 40 kusov si objednal známy pivovar Budweiser a nedávno sme ti priniesli správu aj o spoločnosti PepsiCo, ktorá si objednala až 100 kusov.

Po novom sa k nim pridá aj jedna z najväčších prepravných spoločnosti na svete – UPS. Zároveň sa vytvoril nový ‚‚rekord’’ vo veľkosti objednávky jednej spoločnosti, nakoľko UPS si objednalo až 125 kusov tohto elektrického kamióna.

Cieľom k alternatívnym pohonom

UPS sa už dlhšie venuje otázke ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Len v USA prevádzkuje viac ako 8500 vozidiel, ktoré jazdia na alternatívne palivá, vrátane CNG, LNG, etanolu a biometánu. Do roku 2020 navyše plánuje, že každé štvrté zakúpené vozidlo bude poháňané alternatívnym palivom. Takéto vozidlá pritom majú v roku 2025 tvoriť až 40 % z vozového parku.

‚‚Už viac ako storočie, spoločnosť UPS zavádza nové technológie, ktoré vedú k efektívnejšej prevádzke nášho vozového parku a tešíme sa na rozšírenie nášho záväzku v spolupráci s Teslou. Tieto prelomové elektrické kamióny sú pripravené zaviesť novú éru v otázke bezpečnosti, vplyvu na životné prostredie a k zníženiu nákladov na vlastníctvo,’’ povedal Juan Perez, šéf informatiky a inžinier v spoločnosti UPS.

Všetky tieto objednávky určite pomôžu aj samotnej Tesle, ktorá na tom s financiami nie je práve najlepšie. Zároveň je to aj inšpiráciou pre iné spoločnosti, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné. O pár rokov tak môže byť úplne normálne, že po našich cestách budú jazdiť len ekologické vozidlá, ktoré neprodukujú toľko, resp. žiadne emisie.

Pošli nám TIP na článokTech