Elektrický kamión Tesla Semi vzbudil pozornosť nielen u verejnosti, ale aj u veľkých spoločností. Netrvalo dlho a začali prúdiť prvé predobjednávky. Prvých 40 kusov si objednal známy pivovar Budweiser a nedávno sme ti priniesli správu aj o spoločnosti PepsiCo, ktorá si objednala až 100 kusov.

Po novom sa k nim pridá aj jedna z najväčších prepravných spoločnosti na svete – UPS. Zároveň sa vytvoril nový ‚‚rekord’’ vo veľkosti objednávky jednej spoločnosti, nakoľko UPS si objednalo až 125 kusov tohto elektrického kamióna.

Cieľom k alternatívnym pohonom

UPS sa už dlhšie venuje otázke ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Len v USA prevádzkuje viac ako 8500 vozidiel, ktoré jazdia na alternatívne palivá, vrátane CNG, LNG, etanolu a biometánu. Do roku 2020 navyše plánuje, že každé štvrté zakúpené vozidlo bude poháňané alternatívnym palivom. Takéto vozidlá pritom majú v roku 2025 tvoriť až 40 % z vozového parku.

‚‚Už viac ako storočie, spoločnosť UPS zavádza nové technológie, ktoré vedú k efektívnejšej prevádzke nášho vozového parku a tešíme sa na rozšírenie nášho záväzku v spolupráci s Teslou. Tieto prelomové elektrické kamióny sú pripravené zaviesť novú éru v otázke bezpečnosti, vplyvu na životné prostredie a k zníženiu nákladov na vlastníctvo,’’ povedal Juan Perez, šéf informatiky a inžinier v spoločnosti UPS.

Všetky tieto objednávky určite pomôžu aj samotnej Tesle, ktorá na tom s financiami nie je práve najlepšie. Zároveň je to aj inšpiráciou pre iné spoločnosti, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné. O pár rokov tak môže byť úplne normálne, že po našich cestách budú jazdiť len ekologické vozidlá, ktoré neprodukujú toľko, resp. žiadne emisie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom