Sony by si na blížiacej konferencii MWC malo pre nás prichystať predstavenie nových vlajkových modelov Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact. Všeobecne očakávaná je zmena dizajnu, ktorý už začal mnohým používateľom jednoducho vadiť. Ešte pred predstavením týchto noviniek unikli ich rendery.

Sony sa napriek veľmi horúcemu trendu so zmenšovaním rámikov okolo displeja, zaryto držalo svojho štýlu Omnibalance s výrazným horným aj dolným okrajom. Aj tento postoj spoločnosti sa však mení a definitívu by mal dostať na kongrese MWC. Tu by sme mali spoznať podobu Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, no už v predstihu o nich informuje portál VentureBeat. Najnovšie úniky odhaľujú stále väčšie rámiky hore aj dole, no celkovo dostanú nové modely dizajn s najlepším pomerom displeja k telu aký sme u Sony doteraz videli.

Zobraziť celú galériu (3)
Evan Blass / Twitter

LCD displeje a kráľovský procesor

Väčší zo spomínaných modelov, Xperia XZ2, by mal priniesť obojstrannú konštrukciu zo skla, do ktorej bude zasadený displej s veľkosťou 5,7 palca. Podporu má získať aj bezdrôtové nabíjanie pre 3180 mAh batériu. Menší Compact dostane 5-palcový displej, ale konštrukcia už bude z polykarbonátu a len s nabíjaním prostredníctvom kábla USB typu C. Batéria pri menšom modely poskytne 2870 mAh. Oba displeje ponúknu technológiu LCD a rozlíšenie FullHD. Špeciálneho OLEDu sa tak ešte zrejme nedočkáme.

Nenechaj si ujsť
MWC 2018 môže priniesť aj nové Xiaomi Mi7. S týmito špecifikáciami to bude jeden z najlepších smartfónov sveta

Vnútri vlajkových modelov by mal bežať kráľovský Snapdragon 845 a to spolu s najnovším Android Oreo. Informácie o operačnej pamäti zatiaľ zverejnené neboli. Zadný fotoaparát vlajkových modelov má ponúknuť 19 MPx a clonu f/1.8. Používateľ by mal k dispozícii dostať možnosť nahrávať 4K HDR video aj spomalené zábery v rozlíšení FullHD. Toto je teda predbežný pohľad na nasledujúce vlajkové lode Sony, ktoré oficiálne spoznáme už v pondelok. Tešíš sa na nový dizajn?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom