Sony by si na blížiacej konferencii MWC malo pre nás prichystať predstavenie nových vlajkových modelov Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact. Všeobecne očakávaná je zmena dizajnu, ktorý už začal mnohým používateľom jednoducho vadiť. Ešte pred predstavením týchto noviniek unikli ich rendery.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sony sa napriek veľmi horúcemu trendu so zmenšovaním rámikov okolo displeja, zaryto držalo svojho štýlu Omnibalance s výrazným horným aj dolným okrajom. Aj tento postoj spoločnosti sa však mení a definitívu by mal dostať na kongrese MWC. Tu by sme mali spoznať podobu Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, no už v predstihu o nich informuje portál VentureBeat. Najnovšie úniky odhaľujú stále väčšie rámiky hore aj dole, no celkovo dostanú nové modely dizajn s najlepším pomerom displeja k telu aký sme u Sony doteraz videli.

Zobraziť celú galériu (3)
Evan Blass / Twitter

LCD displeje a kráľovský procesor

Väčší zo spomínaných modelov, Xperia XZ2, by mal priniesť obojstrannú konštrukciu zo skla, do ktorej bude zasadený displej s veľkosťou 5,7 palca. Podporu má získať aj bezdrôtové nabíjanie pre 3180 mAh batériu. Menší Compact dostane 5-palcový displej, ale konštrukcia už bude z polykarbonátu a len s nabíjaním prostredníctvom kábla USB typu C. Batéria pri menšom modely poskytne 2870 mAh. Oba displeje ponúknu technológiu LCD a rozlíšenie FullHD. Špeciálneho OLEDu sa tak ešte zrejme nedočkáme.

Nenechaj si ujsť
MWC 2018 môže priniesť aj nové Xiaomi Mi7. S týmito špecifikáciami to bude jeden z najlepších smartfónov sveta

Vnútri vlajkových modelov by mal bežať kráľovský Snapdragon 845 a to spolu s najnovším Android Oreo. Informácie o operačnej pamäti zatiaľ zverejnené neboli. Zadný fotoaparát vlajkových modelov má ponúknuť 19 MPx a clonu f/1.8. Používateľ by mal k dispozícii dostať možnosť nahrávať 4K HDR video aj spomalené zábery v rozlíšení FullHD. Toto je teda predbežný pohľad na nasledujúce vlajkové lode Sony, ktoré oficiálne spoznáme už v pondelok. Tešíš sa na nový dizajn?

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]