Predstavenie nových smartfónov na konferencii MWC 2018 v Barcelone sa nezadržateľne blíži. Spolu s ďalšími svetoznámymi výrobcami sa tejto udalosti zúčastní aj čínske Xiaomi. Podľa doterajších špekulácií môže už o pár týždňov výrobca predstaviť nové Xiaomi Mi7, ktoré teraz odhalilo svoje špecifikácie. 

Dlho očakávaná udalosť, na ktorej budú mať svoju svetovú premiéru mnohé smartfóny od tých najznámejších výrobcov bude oficiálne zahájená už 25. februára. Túto príležitosť si tento rok nenechá ujsť ani Xiaomi, ktoré zrejme odhalí hneď zopár nových vlajkových lodí.

Dvojica nových smartfónov od Xiaomi môže odrovnať konkurenciu

Jednou z nich má byť nový bezrámikový model Mi MIX 2S, ktorý do vienka dostane len tú najlepšiu výbavu. Hovoríme teda o výkonnom procesore Snapdragon 845. Samozrejmosťou bude už zaužívaný bezrámikový dizajn modelového radu Mi MIX, ktorého charakteristickými črtami bude opäť veľký displej s minimálnymi rámikmi. Xiaomi by však nemalo zanedbať ani fotoaparát. Ten by mal v sebe ukrývať senzor IMX363 od Sony, ktorý ponúka rýchlejšie automatické zaostrovanie a poradí si omnoho lepšie tiež v zlých svetelných podmienkach.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2S má ponúknuť monštruózne špecifikácie a ešte vylepšený dizajn

Rovnako ako Huawei, aj Xiaomi má mať vo vývoji technológiu rozpoznávania tváre, no o nej zatiaľ nie je dostupných mnoho detailov. Svojim fungovaním sa však môže podobať na Face ID. Ďalším esom v rukáve môže byť na MWC 2018 aj Xiaomi Mi7, ktoré taktiež dostane výbavu prémiových modelov.

 

Základom má byť znova procesor Snapdragon 845, ktorý výpočtové úlohy bude hravo zvládať aj s pomocou 8 GB RAM. Tú najlepšiu grafiku na bezrámikovom 5,6″ displeji s FullHD+ rozlíšením (2160 x 1080 pixelov) vykreslí akcelerátor Adreno 630. Aby toho nebolo málo, Xiaomi má novej Mi7-čke pribaliť aj veľkú 4480 mAh batériu a 128 GB internej pamäte pre osobné súbory. Zadná stena zasa bude hostiť duálny fotoaparát so 16 MPx rozlíšením.

Premiéra sa pomaly blíži

Všetky tieto špecifikácie vyzerajú naozaj veľmi lákavo. Na verejnosť ich priniesla odhalená fotografia z Nastavení smartfónu, ktorý môže mať oficiálnu premiéru práve o pár týždňov v Barcelone. Pokiaľ sú informácie skutočne pravdivé a Xiaomi Mi7 príde na svet s takouto výbavou, bezpochyby sa hravo zaradí medzi tie najvýkonnejšie smartfóny planéty. Dovtedy však nad jeho vlastnosťami visí veľký otáznik.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom