Spoločnosť Sony už dlhšie zvádza boj so svojím mobilným oddelením, ktoré každý rok zaznamenáva stratu. Aj keď sú ich zariadenia bezpochyby skvelé, dizajnom výrazne zaostávajú a nedokážu tak osloviť masy.

To by sa však mohlo čoskoro zmeniť. Len nedávno sa na internet dostal únik informácií, v ktorom stálo, že Sony plánuje predstaviť svoj prvý OLED displej, ktorý bude mať neuveriteľné 4K rozlíšenie. Priamo s ním by mal byť predstavemý aj nový dizajn, ktorý už nebude obsahovať obrovské rámiky nad a pod displejom.

Potvrdil to je šéf plánovania produktov

To, že spoločnosť niečo také naozaj plánuje, potvrdil aj Hitoshi Osawa, európsky vedúci spoločnosti Sony v oblasti plánovania produktov.

„Môžem len povedať, že investujeme peniaze do OLED displejov. Veľmi skoro však uvidíte 4K OLED displej v špeciálnej matici, ktorá v mobilných zariadeniach doteraz neexistoval. Ďalším krokom sú 4K OLED obrazovky a určite nebudete sklamaní“

Zobraziť celú galériu (0)
Ilustračný obrázok/Sony

Aj keď je potvrdené, že Sony pracuje na vývoji takéhoto displeja, je veľmi nepravdepodobné, že ho uvidíme už na MWC 2018. Prvým dôvodom je, že Sony doteraz nepredstavilo žiadny smartfón s OLED displejom. Ďalší a pravdepodobne najhlavnejší predstavuje fakt, že doteraz žiadny výrobca ešte nepredstavil 4K OLED displej.

Nenechaj si ujsť!
Veľký únik špecifikácií top modelu Sony pre rok 2018 je tu

Niektoré správy však hlásia plné nasadenie na výrobe z tábora Samsungu, no a ten by ho určite nepredal konkurencii.  Samozrejme tým nechceme znevážiť úsilie inžinierov od Sony, no je skrátka príliš skoro, aby to spoločnosť stihla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom