Uniknutý teaser nám ukazuje, že dron od Xiaomi bude ultra-prenosný!

banner-mi5-proSpoločnosť Xiaomi má už všetko pripravené na zajtrajšie predstavenie svojho prvého drona, ktoré sa bude konať o 13:00 nášho času (19:00 pekinského času). Tento čínsky gigant sa snaží posledných pár dní strhnúť pozornosť na svoju novinku a musíme uznať, že sa mu to naozaj darí. Posledný pútač priamo od Xiaomi nám ukazuje ďalšiu významnú vlastnosť, ktorú by mal spĺňať každý špičkový dron. Touto vlastnosťou je prenosnosť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Teaser ukazuje, že dron sa pohodlne zmestí aj do priemerného batohu, čo znamená, že rozmery dronu budú naozaj kompaktné. Je to určite dobrá správa, že sa dron bude dať jednoducho umiestniť do batohu a nezaberie tak veľa miesta pri cestovaní. Predošlé úniky nám odhalili, že dron od Xiaomi bude poháňaný 4 rotormi, ktoré budú niesť váhu celého tela zariadenia spolu s otočnou kamerou. Tá by mala podporovať záznam 4K videa pri 30 snímkach za sekundu. Cena zariadenia sa má pohybovať niekde na hranici 4000 yuanov, čo je v prepočte okolo 546 €. Vzhľadom na použitie top komponentov je táto cena naozaj vynikajúca.

DJI PHANTOM 4 – DJI0420 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-drone-teaser

Xiaomi už neraz ukázalo, že hravo dokáže narušiť zabehnuté líderské pozície na rôznych trhoch zariadení. Teraz to vyzerá, že spoločnosť bude mať veľkú príležitosť na to, aby začala vládnuť aj vo výrobe dronov. Jeden zo súčasných lídrov na trhu s dronmi je spoločnosť DJI, ktorá je známa najmä vďaka modelovým radám Phantom a Inspire. Tie však majú cenovku nasadenú poriadne vysoko, čo môže odrádzať potencionálnych zákazníkov. Spoločnosť Xiaomi tak bude mať v rukáve tromf, ktorý môže rozhodnúť o hravom predbehnutí konkurencie. Hovorí sa, že Xiaomi nebude stáť za samotnou výrobou tohto drona a zabezpečí iba marketing, respektíve jeho následný predaj. Ostatné detaily sa však dozvieme už pri zajtrajšom predstavení. My vám z neho samozrejme prinesieme všetky informácie. Neváhajte a sledujte nás.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]