banner-mi4s
Xiaomi malo 29. marca naozaj veľmi rušný deň, počas ktorého sme sa stali svedkami predstavenia množstva noviniek. Najviac nám padla do oka určite vylepšená verzia smartfónu Xiaomi Redmi 3. Xiaomi však prekvapilo napríklad aj inteligentným varičom ryže, či ďalšími zaujímavými gadgetmi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sériou smartfónov, ktorej novinky Xiaomi predstavuje najčastejšie je jednoznačne Redmi. Nedávno sme sa konečne dočkali aj predstavenia smartfónu série Mi, ktorým je samozrejme Mi5. Séria, na ktorú sa už pomaly začína zabúdať, je Mi Note. Táto rada má v súčasnosti len dva smartfóny, ktorými sú Mi Note a Mi Note Pro. V novej generácii by už malo byť modelov viac a podľa informácií bude naozaj z čoho vyberať. Vybrať si budeme môcť nielen procesor, ale napríklad veľkosť pamäte RAM či úložiska. V prípade procesoru je to Snapdragon 820 a 823, pričom z pamäte RAM si budeme môcť vybrať buď 4 alebo až 6 GB. Pri úložisku je situácia ešte pestrejšia, nakoľko nový Mi Note 2 by sa mal vyrábať s kapacitami úložiska 32, 64, 128 a dokonca aj 256 GB.

Xiaomi MiNote 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


mi-note-2-specs
O Snapdragone 823 dnes nepočujeme prvýkrát, nakoľko už vo februári analytik Pan Jiutang prezradil, že Snapdragon 823 (MSM8996 Pro) príde ako vylepšená verzia 820-ky. Vylepšenou verziou máme na mysli len vyšší takt, pričom základ by mal ostať rovnaký. Informácie ďalej hovoria o rovnako veľkom 5.7-palcovom displeji s 2K rozlíšením, ktorý by dokonca mohol byť aj citlivý na tlak. Batéria by mala obsahovať kapacitu 3 600mAh a podľa informácií bude disponovať 18W technológiou rýchleho nabíjania – Quick Charge 3.0. Na zadnej strane smartfónu si miesto nájde 16 MPx fotoaparát Sony IMX298 s optickou stabilizáciou obrazu a na prednej by to mal byť 5 MPx snímač.

Súčasná generácia Xiaomi Mi Note

Súčasná generácia Xiaomi Mi Note

Nakoľko Xiaomi v poslednom čase predstavuje len smartfóny s celokovovým telom, určite by nemalo chýbať ani pri Mi Note 2. Zo špecifikácií nakoniec spomenieme cenu zariadenia, ktorá bude podľa informácií stanovená na 2999 juanov, čo je približne 408 €. Informácie sa však ešte môžu výrazne meniť, nakoľko predstavenie sa očakáva až niekedy v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP