banner-mi5
Neustále pokroky od Xiaomi nás doslova udivujú a tento čínsky gigant sa tak skoro určite nezastaví. Inteligentné produkty ponesú nové označenie a budú patriť pod krídla novej dcérskej spoločnosti s názvom MIJIA, ktorá vznikla len pred pár dňami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tento krok od Xiaomi má priniesť prehľadnejšie rozpoznávanie produktov. Smartfóny, tablety a ostatné zariadenia bude mať na starosti stále Xiaomi a spoločnosť MIJIA bude rozvíjať spomínaný trh domácich smart zariadení. Spoločnosť sa tak rozhodla, nakoľko chce zákazníkom priniesť čo najlepšie služby a tento trend rozdeľovania už podstúpilo mnoho celosvetových gigantov. Xiaomi doteraz urobilo investície v 55 startupoch, z ktorých 22 patrí v súčastnosti pod krídla tohto giganta. Dva najúspešnejšie startupy priniesli spoločnosti príjmy vo výške viac ako 1 miliardu yuanov, čo je v prepočte takmer 200 miliónov eur. Je teda očividné, že Xiaomi robí veľmi úspešné rozhodnutia a celý „Mi ekosystém“ je uznávaný v globálnych rozmeroch.

mijia-product-showcase

MIJIA elektrický varič ryže

Prvým produktom v portfóliu novej spoločnosti MIJIA sa stal elektrický varič na ryžu, o ktorom sme vám písali už pred pár dňami. Spoločnosť si zavolala tých najlepších inžinierov z Japonska, aby priniesli revolučné riešenie aj v tejto oblasti techniky. Varič teda disponuje neuveriteľnými 2450 spôsobmi ohrievania.

mijia-rice-cooker(0)
Najlepšie však ešte len príde. Pomocou aplikácie v smartfóne oskenujete QR kód na balení ryže a varič následne automaticky zvolí najvhodnejší spôsob ohrevu. Veľmi pôsobivé, no nie? V súčastnosti je zainteresovaných 200 výrobcov ryže, no toto číslo bude časom určite narastať. MIJIA elektronický varič ryže vstúpi na trh už 6. apríla za cenu 137 € a zakúpiť si ho budú môcť záujemcovia cez oficiálny e-shop Xiaomi.

mijia-rice-cooker(3)

mijia-rice-cooker(1)

Xiaomi Mi Router 3

Dnes to spoločnosť rozbehla vo veľkom štýle a predstavila hneď niekoľko produktov. Od variča ryže teraz prejdeme ku slávnemu WiFi routeru, ktorý zaujal používateľov aj mimo Čínu. Nový Xiaomi Mi Router 3 má jednu zvláštnosť hneď pri prvom pohľade. Ponúka totižto až 4 antény, ktoré umožnia ten najlepší rozptyl signálu po celom byte či dome. V podpore nájdeme gigabitovú WiFi 802.11ac sieť a pomyselnou čerešničkou na torte je možnosť inštalácie dodatočných softvérových modulov, ktoré vylepšia funkčnú výbavu routra.

xiaomi-mi-router-3-2
Samozrejmosťou je aj skvele spracovaná aplikácia, cez ktorú dokážeme vzdialene ovládať zariadenie. Xiaomi Mi Router 3 pôjde do predaja taktiež 6. apríla so štartovacou cenou 20 €. Pre nás je cena samozrejme o niečo vyššia a v e-shope iBuygou.com si ho môžete predobjednať za stále veľmi prijateľných 34 €.

Nová generácie čističky vody od Xiaomi (reverzná osmóza)

Do tretice si niečo povieme o novej generácii slávnej čističky vody. Minulý rok týmto produktom Xiaomi doslova šokovalo svojich konkurentov a prinieslo niečo nevídané. Novinka spĺňa všetky najmodernejšie certifikácie a štandardy v priemysle filtrácie vody. V dizajne veľa zmien nenájdeme, no skvele vyzerajúci vzhľad minuloročného modelu by bolo hriechom upravovať. Opäť sme sa dočkali WiFi pripojenia, pomocou ktorého čistička posiela údaje do aplikácie MiHome, ktorá združuje všetky smart zariadenia. Zariadenie dokáže čistiť 1 liter vody za minútu. Voda pritom musím mať teplotu v rozmedzí 5 až 38 stupňov a prejde 4 fázami čistenia. Cena tejto novinky od Xiaomi je približne 275 € a na trh príde 6. apríla.

xiaomi-cisticka-vody

Zdroj: Gizmochina.com (2), News.mydrivers.com, En.miui.com, Mi.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP