Slovenská realita z 90. rokov sa pomaly prenáša do novej hry s názvom Vivat Slovakia. Pripravovaná novinka bude odrážať drsné podmienky v hlavnom meste počas vyčíňania rôznych zločincov, ktorým nie je cudzie výpalné, ale ani únos prezidentovho syna. Tvorcovia si pre nedočkavých fanúšikov hry pripravili prvý trailer, ktorý odhaľuje niekoľko momentov z hrania v otvorenej mape Bratislavy. O téme ako prvý informoval Sector.sk.

Vivat Slovakia ukazuje drsnú realitu 90. rokov v prvom traileri

Divoké 90. roky sa najmä vo svojich začiatkoch na Slovensku spájali s rozšírením zločineckých skupín, podvodov a káuz, ktoré otriasli celou krajinou. Námet ako vytrhnutý z akčného filmu sa rozhodli preniesť do sveta počítačovej hry mladí tvorcovia z Team Vivat, ktorí chcú dostať gangsterský život v Bratislave z konca minulého tisícročia do videohry.

Na vývoji celkovo pracuje 8-členný tím mladých talentov, ktorí okrem vývoja a modelovania hry zháňajú ďalšia prostriedky na jej realizáciu. Už teraz sa na prvej upútavke ukazuje, kam majú s týmto titulom namierené. V napätej atmosfére s hudbou v podaní Strapa vidíme scénu, ktorá je mnohým dobre známa.

Únos syna Michala Kováča sa zapísal do temných dejín Slovenskej republiky už v jej začiatkoch a práve tento scenár sa rozhodli priniesť do prvého traileru aj tvorcovia Vivat Slovakia. „Ten starý uj sa nie a nie poučiť. Mali by sme mu mladého zobrať na výlet ku susedom,“ zaznelo v odkaze na únos prezidentovho syna v krátkej ukážke pripravovaného titulu.

NEPREHLIADNI
Z Košíc vyzvali na súboj legendárne Diablo. Ako Slováci vytvorili hru, na ktorú svet spomína dodnes

Hlavnú úlohu v tejto hre dostáva mladý občan ešte mladšej Slovenskej republiky, ktorý vo svojej 30-ke pracuje pre tajnú políciu v ISIS (Interná Slovenská informačná služba – podľa oficiálneho webu hry). Po bratislavských lokalitách sa potuluje ako taxikár, čo mu umožňuje nenápadne sledovať dianie okolo a odhaľovať podozrivé aktivity a gangsterov.

„Ulice ovládajú mafiánske gangy, ktoré svoju silu neskrývajú ani za bielych dní. Výpalné podnikov, výbuchy áut či iné vybavovanie si účtov je na dennom poriadku. Praktiky podsvetia si osvojili aj niektoré vládne špičky, ktoré využívajú mafie na tú najšpinavšiu prácu.

Rozdiel medzi tajnou službou a organizovaným zločinom sa stráca. Subjekty, ktoré by mali stáť na úplne opačných stranách zrazu ťahajú za jeden koniec pre mocenské a ekonomické dôvody. Za kratší koniec ťahá iba bežný občan,“ popisujú tvorcovia Vivat Slovakia hru na svojom webe.

Okrem známeho námetu a scény sa do hry dostali aj hlasy slávnych slovenských hercov, medzi ktorými hlavnú postavu dabuje Marián Labuda ml., pričom hlas jeho kolegu nahovoril Lukáš Frlajs. V hre však podľa tvorcov narazíme aj na imitátora Rasťa Piška či bezpečnostného analytika Milana Žitného.

Nakoľko je hra stále v skoršom štádiu vývoja, dátum jej zverejnenia nebol zatiaľ stanovený. Už teraz však v prvom traileri ukázala, že cieli na emócie a spomienky slovenského národa na drsné 90. roky a mafiánske praktiky, ktoré boli počas nich na takmer dennom poriadku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú