Napredovanie umelej inteligencie je čoraz viditeľnejšie a svoje úspechy pri jej vývoji dosahujú mnohí technologický giganti. Nvidia taktiež prikladá ruku k dielu a vyvíja svoju vlastnú technológiu strojového učenia. Gigant zo sveta grafických kariet teraz dokázal, že jeho umelá inteligencia dokáže upravovať videozáznamy prekvapivo realistickými efektami. 

Do umelej inteligencie investujú svoje nádeje, schopnosti a financie mnohí lídri zo sveta technológií. Nedávno sme informovali o umelej inteligencii od Googlu, ktorá bola vytvorená umelou inteligenciou a je ešte dokonalejšia, ako keby ju vytvoril človek. Na svoju prácu v oblasti tejto technológie môže byť právom pyšná aj Nvidia. Tejto spoločnosti sa podarilo vyvinúť spôsob, akým umelá inteligencia falšuje prostredie videozáznamov priam až desivo realistickými spôsobmi.

Umelá inteligencia dokáže presvedčivo falšovať videozáznamy

Doterajšie spôsoby vyžadovali ohromné množstvo dát, z ktorých táto sieť neurónov čerpala informácie a učila sa. Situácia sa však skomplikovala ešte viac, ak vedci chceli docieliť, aby sa umelá inteligencia sama vyvíjala a zdokonaľovala. Pri rozpoznávaní obrazu bolo veľkým problémom naučiť túto technológiu zafarbovať fotografie.

Podľa výskumníkov bol problém podobný tomu, keď bolo vysoké rozlíšenie používané pri zobrazovaní obrázka s malým rozlíšením na zodpovedajúci ekvivalent vo vysokom rozlíšení. Sfarbenie obrazu bolo teda dilemou, ktorú môžeme prirovnať mapovaniu bezfarebného obrázka, z ktorého mal byť vytvorený farebný snímok. Aj tieto nedostatky sa však Nvidii podarilo vyriešiť a umelá inteligencia dnes tak dokáže vo videu pokojne zmeniť počasie letného dňa na zasneženú zimu.

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia Googlu je schopná vytvoriť ďalšiu umelú inteligenciu. Prekonala všetky očakávania

Rovnako je pomocou novej technológie tejto spoločnosti meniť napríklad aj gepardie fľaky a mnohé iné aspekty. Všetky úpravy tejto umelej inteligencie sú však až prekvapivo realistické. Pri prvom pohľade by si len málokto pomyslel, že ide o falošné video. Kvôli dôveryhodnosti úprav teda vyvstáva otázka či budeme môcť jedného dňa ešte dôverovať všetkému, čo vidíme. To, aké presvedčivé sú efekty umelej inteligencie od Nvidie, si môžeš pozrieť aj na priložených videách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom