Mnohí považujú Elona Muska za toho najproduktívnejšieho vizionára, akého kedy ľudstvo malo. A iste, toto tvrdenie je v mnohých jeho snaženiach a nápadoch pravdivé. Na rozdiel od mnohých iných miliardárov sa na projektoch podieľa priamo a snaží sa dosiahnuť často šialené ciele.

Tento prístup síce funguje pri úspešnej automobilke Tesla, ktorá produkuje elektromobily žiadané po celom svete a aj v prípade SpaceX, ktorý zamiešal karty všetkým výrobcom rakiet na svete a drasticky znižuje cenu za vynášanie materiálu do vesmíru.

Hyperloop One
Hyperloop One

Musk stojí za desiatkami nápadov, ktoré sú momentálne implementované – nie všetky sa ale tešia masívnemu úspechu. Jedným z nich je napríklad Hyperloop, ktorý si už privlastnilo množstvo ďalších firiem, zatiaľ ale nevidíme žiadne reálne výsledky. A má to dobrý dôvod, pretože Hyperloop je v dnešnej dobe a v takej podobe, v akej ho poznáme, vo väčšine aj vyspelých krajín finančne neúnosný. Aké sú jeho technologické prekážky a prečo je to zatiaľ len luxusná atrakcia pre boháčov?

Všetko je možné
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú