Všetko dôležité o Xbox Series X sme si zhrnuli v samostatnom článku, nastal čas detailne sa pozrieť na herné tituly, ktoré sa na konzolu od Microsoftu dostanú. Prinášame kompletný zoznam aktuálne potvrdených hier na Series X, aj výber najočakávanejších titulov, na ktoré sa v rámci redakcie tešíme najviac.

Novinkou na novom Xboxe bude funkcia Smart Delivery. Ak si hráč zakúpi hru na Xbox One, bude mu vo vylepšenej verzii sprístupnená aj na Series X. To isté platí aj opačne. Hráč teda za hru zaplatí iba raz a to bez ohľadu na to, či si ju zakúpil na Xbox One alebo Series X. Smart Delivery však nie je záväzná pre všetkých vývojárov a niektoré hry ju nemusia podporovať.

Najočakávanejšie hry

Dirt 5
Dátum vydania: október 2020 Žáner: závodná Smart Delivery: áno

 

Jedna z najpopulárnejších závodných hier sa už na jeseň dočká nového prírastku. Ten síce nesie číslovku 5, v rámci série už však ide už o ôsmy vydaný diel. Dirt 5 bude vydaný na všetkých herných platformách s výnimkou Nintenda Switch, nechýbajú ani next-gen konzoly. Fanúšikovia adrenalínových off-road závodov sa teda môžu tešiť na tradičné závody v nádhernej grafike.

Dôraz má nový diel klásť predovšetkým na mód kariéry obohatenej o prvotriedny dabing Troya Bakera a Nolana Northa. Návrat hlási aj režim pre štyroch hráčov na jednej konzole, závodiť  sa bude napríklad  New Yorku, Rio de Janeiro i odľahlých exotických lokalitách.

Halo: Infinite
Dátum vydania: koniec roka 2020 Žáner: akčná FPS Smart Delivery: áno

 

Lepší dôvod na kúpu nového Xboxu ako Halo Infinite pri štarte novej konzoly určite nenájdeš. Ikonická sci-fi akcia je podľa vyhlásení zástupcov Microsoftu pripravená ukázať možnosti Series X v plnej sile, čo potvrdzuje aj nádherne vyzerajúca upútavka.

Hra je postavená na novom engine Slipspace, ponúkne otvorené prostredie i novú kapitolu milovaného Master Chefa. Vývojári jeho ďalšie dobrodružstvo označujú za doposiaľ najepickejšie, rovnako pôsobia v zásade všetky odhalené aspekty plánovej hry. Nevieme sa dočkať.

Senua’s Saga : Hellblade II
Dátum vydania: koniec roka 2020 Žáner: akčná adventúra Smart Delivery: áno

 

Hellblade 2 v roku 2017 patril medzi najväčšie herné prekvapenia a temná akčná novinka si od hráčov i kritikov odnášala samú chválu. Pokračovanie bude tentokrát exkluzívnou záležitosťou pre Xbox a PC, a aj keď o deji novej hry veľa nevieme, jedno je isté -bude sa na čo pozerať.

Odhalený trailer totiž po technickej stránke vyráža dych a ak sa hráčom na Series X dostane hra v rovnakej podobe, generačný skok, o ktorom sa v rámci konzol hovorí, bude skutočne citeľný.

Yakuza: Like a Dragon
Dátum vydania: koniec roka 2020 (XSX) Žáner: akčná RPG Smart Delivery: áno

 

Najnovší diel populárnej Yakuzy už má síce svoju japonskú premiéru za sebou, zároveň však bolo potvrdené, že vo vylepšenej vizuálnej podobe bude slúžiť ako jeden z launch titulov pre Series X s oficiálnou podporou funkcie Smart Delivery.

Prvýkrát v histórii série sa nová Yakuza odohráva mimo Tokia, veľké zmeny postretli aj akčnú náplň hry. Účty s nepriateľmi si totiž hlavné postavy vybavia v štýle ťahových RPG. Všetko podstatné v traileri nižšie.

Assassin’s Creed Valhalla
Dátum vydania: koniec roka 2020 Žáner: akčná RPG Smart Delivery: áno

 

Pri predstavení nového dielu Assassin’s Creed Ubisoft potvrdil, že plánovaný prídavok do populárnej hernej série sa dostane aj na next-gen konzoly. Jesenná novinka tentokrát hráčov zavedie do stredovekého Anglicka, v ktorom si hráč zahrá za vikingského bojovníka Eivora.

Tešiť sa môžeš na terorizovanie anglického vidieka, výstavbu a postupné vylepšovanie vlastnej osady i pokročilé RPG prvky, ktoré tvorcovia oproti AC: Odyssey posunuli ešte ďalej.

Outriders
Dátum vydania: koniec roka 2020 Žáner: kooperačná TPS Smart Delivery: –

 

Milovníkov akcie na konci roka poteší akčná kooperačná strieľačka z pohľadu tretej osoby Outriders, za ktorou stojí poľské štúdio People Can Fly. O hre sa toho zatiaľ príliš veľa nevie, dôraz má okrem akcie klásť aj na RPG prvky.

Hra bude disponovať ponukou štyroch špeciálnych tried, každá s jedinečnými zručnosťami a štýlom hrateľnosti. K dispozícii bude rovnako pestrá ponuka bojového arzenálu v sprievode ľudských nepriateľov i agresívnych monštier.

 The Lord of the Rings: Gollum
Dátum vydania: 2021 Žáner: akčná RPG Smart Delivery: áno

 

Adventúra z populárneho univerza Pána Prsteňov, v ktorej si hráči zahrajú za rozpolteného Gluma. Za hrou stoja vývojári z pomerne neznámeho štúdia Daedalic Entertainment, ktorí sa v roku 2018 postarali o vydarenú taktickú akciu Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Dej pripravovanej hry sa bude odohrávať pred udalosťami knižnej trilógie, fanúšikovia známeho fantasy univerza pri hraní navštívia známe lokality ako Barad-dur či pevnosť v Mordore, kde bol Glum uväznený. Tvorcovia zároveň avizujú, že hlavného hrdinu vykreslia v doposiaľ nevidených podobách.

Bright Memory: Infinite
Dátum vydania: – Žáner: akčná FPS Smart Delivery: áno

 

Za sci-fi akciou Bright Memory údajne stojí iba jediný vývojár. Dynamická strieľačka odohrávajúca sa v ďalekej budúcnosti prichádza s originálnymi nápadmi a v oblasti hrateľnosti na prvý pohľad kombinuje viacero známych hier.

Najčastešjšie sa o nej hovorí ako kombinácii Killzone Shadowfall a Bulletstormu, priťahovací hák hlavnej postavy zasa nápadne pripomína hardcore RPG Sekiro. Okrem svižnej akcie zaujme aj pôsobivý vizuál, za čo hra vďačí predovšetkým podpore DirectX Raytracingu.

Scorn
Dátum vydania: – Žáner: survival horor Smart Delivery: nie

 

Aj keď na nedávnom predstavení hier pre nový Xbox nechýbalo viacero zaujímavých kúskov, žiadny z nich hráčov nezaujal tak veľmi, ako hororová novinka Scorn.

Herné prostredie odhalené v traileri pôsobí záhadne a mrazivo zároveň, tvorcovia potvrdili, že ich cieľom je hodiť hráča do neznámeho sveta a nechať ho postupne odkrývať jeho desivé tajomstvá. Scorn je zároveň jedným z prvých titulov vydaných len na next-gen konzole a PC.

Watch Dogs: Legion
Dátum vydania: – Žáner: akčná adventúra Smart Delivery: áno

 

Nový diel série ponesie názov Watch Dogs Legion a celý dej sa bude odohrávať v Londýne, ktorý sa ocitne v pobrexitovom stave, kde technológie, spoločnosť aj politika zmenili podobu metropoly na nepoznanie .

Novinkou je možnosť zahrať si prakticky za akúkoľvek postavu, ktorú v hre stretneš. Postavy navyše budú rozdelené do troch tried (boj, tiché zakrádanie, hackovanie), jednotlivé misie teda ponúknu rôznorodé možnosti postupu.

Cyberpunk 2077
Dátum vydania: – Žáner: akčná adventúra Smart Delivery: áno

 

Jedna z najočakávanejších hier roka bola oficiálne potvrdená aj na next-gen konzoly, kedy sa ne dostane však momentálne zostáva otázne. Cyberpunk 2077 sa bude odohrávať vo futuristickom meste Night city ovládanom megakorporáciami, v ktorom sa Hráč sa v hre ujme postavy nájomného žoldniera s označením V

Vzhľad, schopnosti i špeciálne vlastnosti budú voliteľné a bude len na hernej obci, akého hrdinu do hry predstaví. Vývojári sľubujú rôzne spôsoby riešenia problémov, čo už viackrát deklarovali aj vo vydaných gameplay videách. Okrem zmienených noviniek sa môžeš tešiť na obrovský futuristický svet, zaujímavú zápletku i vedľajšie postavy, ktorým zatiaľ jasne dominuje Keanu Reeves.

Ďalšie potvrdené hry

Call of the Sea

Chorus

Dead Island 2

Dying Light 2

Everwild

Gears 5

Gods and Monsters

Madden NFL 21

Ori and the Will of the Wisps

Orphan of the Machine

Roots of Pacha

Scarlet Nexus

Second Extinction

Starfield

The Ascent

The Elder Scrolls VI

The Medium

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Ultimate Fishing Simulator 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Warframe

WRC 9 FIA World Rally Championship

Pošli nám TIP na článokHry