Najnovšiu verziu One UI 2.1 momentálne môžeme nájsť len v 4 smartfónoch od Samsungu. To sa má však čoskoro zmeniť a Samsung uvedie One UI 2.1 aj pre staršie smartfóny, informuje Sammobile.

Začiatkom minulého mesiaca spoločnosť Samsung uviedla na trh svoju novú vlajkovú sériu Galaxy S20. Konkrétne ide o modely Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Pokiaľ sa jedná o softvér, všetky zariadenia dostali rozhranie One UI 2.1 založené na operačnom systéme Android 10. Do štvorice smartfónov s najnovšou verziou systému však patrí aj skladací model Galaxy Z Flip.

Podľa odpovede komunity na kórejskom portáli bude One UI 2.1 vydané aj na ďalšie zariadenia. Má sa jednať nielen o minuloročnú sériu Galaxy S10 a Galaxy Note 10, ale aj o série Galaxy S9 a Galaxy Note 9. Podrobný časový harmonogram zatiaľ nie je k dispozícii.

One UI 2.1 prináša málo zmien

Je dosť možné, že softvérových ​​funkcií v rozhraní One UI 2.1 nebude veľa, momentálne je však relatívne ťažké odhadnúť ich počet. Niektoré funkcie, ktoré sú naviazané na hardvér, a teda napríklad možnosť prepnutia obrazovky do režimu 120 Hz obnovovacej frekvencie, nebudú na starších zariadeniach Galaxy k dispozícii ani po aktualizácii. Možnosť približovania obrazovky, podpora Samsung Quick Share či podpora Spotify v aplikácii Hodiny by však už mali byť prístupné aj na starších zariadeniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom