Všetko dôležité o Xbox Series X sme si zhrnuli v samostatnom článku, nastal čas detailne sa pozrieť na herné tituly, ktoré sa na konzolu od Microsoftu dostanú. Prinášame výber najočakávanejších titulov, na ktoré sa v rámci redakcie tešíme najviac.

Aktuálne je na Xbox Series X potvrdená viac ako stovka titulov. Drvivá väčšina z nich budú cross-platform tituly, teda hry dostupné ako na Xbox One, tak aj na Xbox Series X a Series S. Novinkou na novom Xboxe bude funkcia Smart Delivery.

Ak si hráč zakúpi hru na Xbox One, bude mu vo vylepšenej verzii sprístupnená aj na Series X. To isté platí aj opačne. Hráč teda za hru zaplatí iba raz a to bez ohľadu na to, či si ju zakúpil na Xbox One alebo Series X. Smart Delivery však nie je záväzná pre všetkých vývojárov a niektoré hry ju nemusia podporovať.

Nie všetky z hier nižšie však budú dostupné hneď v deň uvedenia na trh. Aktuálne je na deň vydania Series X/S potvrdená necelá dvadsiatka hier, ktorá by však mala byť nasledujúcich týždňoch obohatená o ďalšie tituly.

Potvrdené tituly v deň vydania Xbox Series X/S sú: 

 • Assassin’s Creed Valhalla
 • Bright Memory
 • Dirt 5
 • Devil May Cry 5: Special Edition
 • FIFA 21
 • Fortnite
 • Gears 5 (vylepšená verzia pre Series X)
 • Gears Tactics
 • Marvel’s Avengers
 • NBA 2K21
 • Observer: System Redux
 • RPG TIme: THE Legend of Wright
 • Samurai Spirits
 • Tetris Effect: Connected
 • The Falconeer
 • Watch Dogs Legion
 • Yakuza: Like a Dragon

Najočakávanejšie hry na Xbox Series X/S

Halo: Infinite

Ikonická sci-fi akcia je podľa vyhlásení zástupcov Microsoftu pripravená ukázať možnosti Series X v plnej sile, jej vydanie však nebude sprevádzať vydanie konzoly ako sa očakávalo, keďže akčný titul bol preložený až na budúci rok.

Hra je postavená na engine Slipspace, ponúkne otvorené prostredie i novú kapitolu milovaného Master Chefa. Vývojári jeho ďalšie dobrodružstvo označujú za doposiaľ najepickejšie, rovnako pôsobia v zásade všetky odhalené aspekty plánovej hry. Nevieme sa dočkať.

Senua’s Saga : Hellblade II

Hellblade 2 v roku 2017 patril medzi najväčšie herné prekvapenia a temná akčná novinka si od hráčov i kritikov odnášala samú chválu. Pokračovanie bude tentokrát exkluzívnou záležitosťou pre Xbox a PC, a aj keď o deji novej hry veľa nevieme, jedno je isté -bude sa na čo pozerať.

Odhalený trailer totiž po technickej stránke vyráža dych a ak sa hráčom na Series X dostane hra v rovnakej podobe, generačný skok, o ktorom sa v rámci konzol hovorí, bude skutočne citeľný.

Borderlands 3

Dobré správy pre budúcich majiteľov Series X prinieslo aj štúdio Gearbox, ktoré plánuje novej generácii konzol prispôsobiť aj svoj tohtoročný hit, Borderlands 3. Nepôjde však len o klasickú spätnú kompatibilitu, ale o celkom nový vizuál obohatený o 4K rozlíšenie a 60 snímok za sekundu.

Next-gen verzia bude súčasným majiteľom hry sprístupnená bezplatne (vrátane všetkého zakúpeného obsahu), poteší aj prenesenie uložených pozícií. Vývojári aktuálne pracujú aj na kooperačnom móde na jednej obrazovke, pričom si hráči budú môcť vybrať vertikálne alebo horizontálne rozdelenie obrazovky.

Yakuza: Like a Dragon

Najnovší diel populárnej Yakuzy už má síce svoju japonskú premiéru za sebou, zároveň však bolo potvrdené, že vo vylepšenej vizuálnej podobe bude slúžiť ako jeden z launch titulov pre Series X s oficiálnou podporou funkcie Smart Delivery.

Prvýkrát v histórii série sa nová Yakuza odohráva mimo Tokia, veľké zmeny postretli aj akčnú náplň hry. Účty s nepriateľmi si totiž hlavné postavy vybavia v štýle ťahových RPG. Všetko podstatné v traileri nižšie.

Assassin’s Creed Valhalla

Pri predstavení nového dielu Assassin’s Creed Ubisoft potvrdil, že plánovaný prídavok do populárnej hernej série sa dostane aj na next-gen konzoly. Jesenná novinka tentokrát hráčov zavedie do stredovekého Anglicka, v ktorom si hráč zahrá za vikingského bojovníka Eivora.

Tešiť sa môžeš na terorizovanie anglického vidieka, výstavbu a postupné vylepšovanie vlastnej osady i pokročilé RPG prvky, ktoré tvorcovia oproti AC: Odyssey posunuli ešte ďalej. Ubisoft potvrdil, že nový Assassin’s Creed na Xboxe pobeží v 4K rozlíšení a 60 fps, navyše bude hra obohatená o kvalitnejšie textúry i tenie, rovnako ako technológiu Direct Storage, ktorá citeľne zníži nahrávacie časy v hre.

Outriders

Milovníkov akcie začiatkom budúceho roka poteší akčná kooperačná strieľačka z pohľadu tretej osoby Outriders, za ktorou stojí poľské štúdio People Can Fly. O hre sa toho zatiaľ príliš veľa nevie, dôraz má okrem akcie klásť aj na RPG prvky.

Hra bude disponovať ponukou štyroch špeciálnych tried, každá s jedinečnými zručnosťami a štýlom hrateľnosti. K dispozícii bude rovnako pestrá ponuka bojového arzenálu v sprievode ľudských nepriateľov i agresívnych monštier.

 The Lord of the Rings: Gollum

Adventúra z populárneho univerza Pána Prsteňov, v ktorej si hráči zahrajú za rozpolteného Gluma. Za hrou stoja vývojári z pomerne neznámeho štúdia Daedalic Entertainment, ktorí sa v roku 2018 postarali o vydarenú taktickú akciu Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Dej pripravovanej hry sa bude odohrávať pred udalosťami knižnej trilógie, fanúšikovia známeho fantasy univerza pri hraní navštívia známe lokality ako Barad-dur či pevnosť v Mordore, kde bol Glum uväznený. Tvorcovia zároveň avizujú, že hlavného hrdinu vykreslia v doposiaľ nevidených podobách.

Bright Memory: Infinite

Za sci-fi akciou Bright Memory údajne stojí iba jediný vývojár. Dynamická strieľačka odohrávajúca sa v ďalekej budúcnosti prichádza s originálnymi nápadmi a v oblasti hrateľnosti na prvý pohľad kombinuje viacero známych hier.

Najčastešjšie sa o nej hovorí ako kombinácii Killzone Shadowfall a Bulletstormu, priťahovací hák hlavnej postavy zasa nápadne pripomína hardcore RPG Sekiro. Okrem svižnej akcie zaujme aj pôsobivý vizuál, za čo hra vďačí predovšetkým podpore DirectX Raytracingu. Ak si na hru zvedavý a máš výkonný PC, môžeš si ju vyskúšať na Steame, kde sa nachádza v Early Access.

Scorn

Aj keď sa na nový Xbox chystá viacero zvučných herných kúskov, len máloktorý z nich hráčov nezaujal tak veľmi, ako hororová novinka Scorn. Hororová novinka zasadená do techno-organického sveta pôsobí záhadne a mrazivo zároveň, tvorcovia potvrdili, že ich cieľom je hodiť hráča do neznámeho sveta a nechať ho postupne odkrývať jeho desivé tajomstvá.

Celá hra je nateraz zahalená rúškom tajomstva a vývojári sú na detaily pomerne skúpi, nevieme preto ani presný dátum vydania, a to aj napriek tomu, že Scorn mal byť dostupný v deň vydania konzoly. Scorn je zároveň jedným z prvých titulov vydaných exkluzívne na konzoly Series X/S a PC a spoločne s titulom The Medium patrí k sľubným hororovkám dostupným na novom Xboxe.

Watch Dogs: Legion

Nový diel série ponesie názov Watch Dogs Legion a celý dej sa bude odohrávať v Londýne, ktorý sa ocitne v pobrexitovom stave, kde technológie, spoločnosť aj politika zmenili podobu metropoly na nepoznanie .

Novinkou je možnosť zahrať si prakticky za akúkoľvek postavu, ktorú v hre stretneš. Postavy navyše budú rozdelené do troch tried (boj, tiché zakrádanie, hackovanie), jednotlivé misie teda ponúknu rôznorodé možnosti postupu.

Cyberpunk 2077

Jedna z najočakávanejších hier roka síce do obchodov dorazí už v novembri, tvorcovia sa však aktuálne sústredia čisto na súčasnú konzolovú generáciu a vydanie pre next-gen verzie budú musieť počkať na budúci rok. Cyberpunk 2077 sa bude odohrávať vo futuristickom meste Night city ovládanom megakorporáciami, v ktorom sa Hráč sa v hre ujme postavy nájomného žoldniera s označením V.

Vzhľad, schopnosti i špeciálne vlastnosti budú voliteľné a bude len na hernej obci, akého hrdinu do hry predstaví. Vývojári sľubujú rôzne spôsoby riešenia problémov, čo už viackrát deklarovali aj vo vydaných gameplay videách. Okrem zmienených noviniek sa môžeš tešiť na obrovský futuristický svet, zaujímavú zápletku i vedľajšie postavy, ktorým zatiaľ jasne dominuje Keanu Reeves.

Dirt 5

Jedna z najpopulárnejších závodných hier sa nového prírastku mala dočkať už na jeseň, opäť bol však odložený, tentokrát na budúci rok. Dirt 5 bude vydaný na všetkých herných platformách s výnimkou Nintenda Switch, nechýbajú ani next-gen konzoly. Fanúšikovia adrenalínových off-road závodov sa teda môžu tešiť na tradičné závody v nádhernej grafike.

Dôraz má nový diel klásť predovšetkým na mód kariéry obohatenej o prvotriedny dabing Troya Bakera a Nolana Northa. Návrat hlási aj režim pre štyroch hráčov na jednej konzole, závodiť  sa bude napríklad  New Yorku, Rio de Janeiro i odľahlých exotických lokalitách.

Ďalšie očakávané tituly dostupné na Xbox Series X/S

Call of Duty: Black Ops Cold War

Chorus

Dead Island 2

Dying Light 2

Everwild

Gears 5

Immortals: Fenyx Rising

Dead by Daylight

Ori and the Will of the Wisps

Gears Tactic

Doom Eternal

Far Cry 6

Gotham Knights

Starfield

The Ascent

The Elder Scrolls VI

The Medium

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Hogwarts Legacy

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Warframe

WRC 9 FIA World Rally Championship

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú