Klasická televízia je dnes viac-menej mŕtva a sledovanie filmov a seriálov sa presunulo na internet, kde si ľudia môžu sledovať čo chcú, kedy chcú a hlavne bez otravných reklám. Do popredia sa dostávajú aj streamovacie služby, pričom medzi tie najviac obľúbené patrí Netflix. To aj napriek tomu, že dostupnosť preložených tituliek či dokonca dabingu je na úrovni mrazu. 

Za úspechom stojí hlavne množstvo kvalitného obsahu. Tie najväčšie pecky pritom tvorí Netflix vo vlastnej réžií a dalo by sa povedať, že so všetkým s čím „televízia“ prišla, tak sa stalo úspešným. Celkom tu môžeš nájsť až 3000 rôznych filmov a seriálov. Samozrejme to nie je zadarmo a každý mesiac budeš musieť obetovať určitú sumu peňazí.

Výhodou však je, že sa na to môžu zložiť viacerí ľudia, nakoľko Netflix umožňuje pridať k jednému predplatnému až šesť rôznych zariadení. V závislosti od zvoleného predplatného sa následne odvíja aj možnosť sledovania na viacerých zariadeniach v tom istom čase. Základný balík to dovoľuje len na jednom v zariadení v danom momente.

No čo sa týka samotných seriálov a filmov, vybrali sme pre teba niekoľko z nich, ktoré úzko súvisia so sci-fi tématikou, ktorá je medzi používateľmi obľúbená. Vybrané tituly majú blízko k technologickej oblasti a určite ti odporúčame všetky z nich pozrieť. Niektoré si možno už videl, iné sú zas úplne novinky v knižnici.

Seriály

BlackMirror

Je britský televízny seriál od Charlieho Brookera. Seriál je charakteristický svojimi temnými až satirickými témami, ktoré zobrazujú modernú spoločnosť, konkrétne v jej vzťahu ku následkom nových technológií. Každá časť má iné obsadenie, rozoberá inú tému a odohráva sa v inej časovej realite. Seriál sa satirickým spôsobom zameriava na prudký rozvoj technológií a ich možných dopadov a následkov na spoločnosť.

Netflix

The 100

Takmer celý život na Zemi bol zničený nukleárnou vojnou. Len určitá časť ľudí sa zachránila, ktorá obýva vesmírnu Archu. Takmer po sto rokoch sa rozhodnú vyslať na Zem 100 ľudí – delikventov, aby sa presvedčili, či je Zem znovu obývateľná. Ako však zistia, nie sú jediní ktorí prežili.

CW Network

Altered Carbon

Ľudská myseľ už nie je neoddeliteľnou súčasťou tela, ale je digitálne zakódovaná. Vďaka tomu sa bohatí môžu ďalej klonovať a žiť tak nesmrteľným životom. Avšak len do chvíle, než je jeden z nich zabitý.

Nightflyers

Príbeh vychádza z predlohy Georga R.R. Martina, ktorý si spracovanie seriálu veľmi pochválil. Dej sa síce trochu od originálu odkláňa, ide však o veľmi pútavú víziu budúcnosti. Hlavná zápletka spočíva v tom, ako sa skupina vedcom vydá na vesmírnu misiu po tom, čo boli zvolení na vyšetrenie tajomného mimozemského signálu.

12 Monkeys

Svet postihla apokalypsa, kedy bol do ovzdušia vypustený nebezpečný vírus, ktorý vyhubil 99 % obyvateľstva planéty. Zvyšní ľudia sa tak ukrývajú v zemi, no nechcú sa s týmto osudom zmieriť. Vysielajú preto do minulosti niekoľko „dobrovoľníkov“ z radu väzňov, ktorí majú za úlohu spasiť svet.

Colony

Príbeh sa odohráva v neďalekej budúcnosti v meste Los Angeles, ktoré sa nachádza pod vládou votrelcov. Niektorí ľudia si zvolili podriadenosť, iní sa zas rozhodli pridať k rebelom, čo však so sebou prináša negatívna následky.

Continuum

Kanadská Sci-Fi séria, ktorá sa sústreďuje na konflikt teroristov z roku 2077, ktorí sa vrátili do roku 2012, aby pokračovali vo svojej násilnej činnosti.

Filmy

Interstellar

Dnes už klasický zástupca filmov s tématikou budúcnosti, vesmíru a trochu aj časových paradoxov. Hviezdne obsadenie sa postará o napätie po celý čas sledovania filmu a zvrat na záver sa zas postará o to, že o filme budeš ešte dlho premýšľať. Ak si ho doteraz ešte nevidel, tak vieš čo máš dnes večer robiť.

Paramount

Trilógia Matrix

Klasická trilógia z prelomu tisícročí dokáže aj dnes zaujať. Aj keď si ju pravdepodobne videl už niekoľko krát, filmy podobného žánru a so skvelým Keanu Reeves nikdy neomrzia.

Filmy & seriály na Netflixe
Warner Bros

Black Mirror: Bendersnatch

Film aký tu doteraz ešte nebol. O tom, ako sa bude vyvíjať dej rozhoduješ len ty. Jednotlivé rozhodnutia stoja na tvojom uvážení a od toho sa odvíja nie len zápletka, ale aj dĺžka filmu. Ten môžeš neustále pozerať znova a znova, pričom so zmenou rozhodnutia sa zmení aj samotný dej.

YouTube

The Circle

Svet bez hladu, vojen a chorôb. V spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Ich technológie majú zmeniť svet k lepšiemu. Správaš sa lepšie alebo horšie, ak ťa niekto sleduje? Zaujímavý dej v hviezdnom obsadení rozpráva o technologickom pokroku a životného pohodlia za cenu obety súkromia je dnes až nepríjemne aktuálny.

Transcendence

Vedec Will Caster má veľký sen. Vytvoriť stroj s umelou inteligenciou, ktorý by dokázal vnímať emócie. Rada jeho odporcov však naňho spácha atentát, avšak Willa sa nakoniec podarí „zachrániť“ – aspoň jeho vedomie. To sa následne pripojí k super počítaču, ktorý sám vytvoril. Jeho pôvodný zámer sa však rýchlo zmení v jeden cieľ: získať kontrolu nad celým svetom.

Oblivion

Jack (Tom Cruise) zažije pristátie vesmírnej lode, ktorej členka posádky tvrdí, že s ním má spoločnú minulosť. Následne ho zajme ilegálna armáda, ktorá operuje v podzemí a ktorá o ňom vie viac, než on sám. Po týchto udalostiach sa rozhodne pozrieť na svet inak a to čo uvidí, ho poriadne zaskočí.

Edge of Tommorow

Ďalšia paráda s Tomom Cruisom, ktorej dej sa odohráva v blízkej budúcnosti. Mimozemská rasa útočí na Zem, ničí mestá a zanechávajú po sebe milióny obetí. Plukovník, ktorý nikdy nebol v boji sa dostane do prvej línie, v ktorej do pár minút zomrie. To ho však dostane do časovej slučky, vďaka čomu dokáže proti nepriateľovi bojovať čím ďalej, tým lepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom