Na tohtoročnom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas bolo predstavené už celkom slušné množstvo nových produktov. Nechýbali medzi nimi smartfóny, smart hodinky či iné novinky. Jednou z nich sú aj VR okuliare spoločnosti Panasonic, ktoré skôr pripomínajú ochranné okuliare pri zváraní.

Okuliare s virtuálnou realitou sa oproti smartfónom či iným zariadeniam objavia na trhu len sporadicky. O to vzácnejšie je predstavenie novinky od japonskej spoločnosti Panasonic. V súčasnosti sa kvalita VR okuliarov ešte stále nepribližuje k dokonalosti. Pri sledovaní filmov alebo hraní hier stále môžeme spozorovať nedokonalosti reprodukovaného obrazu.

Zmeniť to chce práve Panasonic so svojimi okuliarmi, ktoré majú už v ráme zabudované slúchadlá od dcérskej spoločnosti Technics. O kvalitu obrazu sa starajú OLED 4K displeje, pričom na ich vývoji spoločnosť spolupracovala s firmou Kopin Corporation. Okuliare navyše disponujú technológiou HDR, ktorá sa má postarať o ešte lepší zážitok z pozerania.

Panasonic vo svojom vyhlásení uviedol, že ich okuliare sú vôbec prvými na svete, ktoré disponujú technológiou HDR. Spoločnosť sa domnieva, že po VR okuliaroch bude v blízkej budúcnosti čoraz väčší dopyt, pričom ľudia nebudú ochotní nosiť okuliare, ktoré sa na hlavu musia pripnúť pásom. Zákazníci budú chcieť používať VR okuliare s konštrukciou, ktorá je typická pre slnečné alebo dioptrické okuliare.

To však so sebou prináša aj svoje obmedzenia. Pri tejto konštrukcii sú OLED panely malé, čo má za následok oveľa nižší zorný uhol ako pri klasickom VR headsete. Navyše takéto okuliare nemusia dobre držať na hlave a pri náklone majú tendenciu skĺzať k nosu, informuje Futurism.

V každom prípade, Panasonic tieto okuliare ešte neplánuje uviesť na trh, nakoľko bude aj naďalej pracovať na ich vývoji. Dátum uvedenia na trh, ako aj ich cena, tak zatiaľ nie sú známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom