Technologická výstava CES 2020 je v plnom prúde a každý deň sme svedkami nových produktov od rôznych výrobcov. Okrem smartfónov či televízorov tu majú svoje zastúpenie aj smart hodinky. Dva nové kúsky predstavila v Las Vegas aj spoločnosť Huami, ktoré o zákazníkov zabojujú hlavne veľkou výdržou, atraktívnym dizajnom a skvelou cenou.

Ako prvé spoločnosť Huami predstavila hodinky Amazfit s príznačným označením T-Rex. V tomto prípade ide o poriadne odolné hodinky, ktoré získali až 12 vojenských osvedčení. Výrobca totiž uvádza, že hodinky prešli náročným testovaním, pričom vystavené boli 96-hodinovému testu kyselinovým postrekom, 240-hodinovému testu vlhkosti a extrémnym teplotám. Hodinky testy prežili a v praxi dokážu pracovať pri teplotách od -40 až po 70 stupňov Celzia.

Telo hodiniek je vyrobené z odolného materiálu, pričom dizajnom až nápadne pripomínajú veľmi dobre známe Casio G-Shock. O zobrazovanie rôznych údajov sa postará krásny 1,3-palcový AMOLED displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3 s povrchovou úpravou odpudzujúcou odtlačky prstov.

Športové režimy a množstvo snímačov

Hodinky dokážu monitorovať až 14 rôznych športových aktivít ako je beh, fitness, triatlon, bicyklovanie, lyžovanie či turistika. Vďaka odolnosti 5 ATM bude možné sledovať aj svoje výkony počas plávania. Nechýba ani snímač srdcového tepu a GPS čip, ktorý má funkciu duálneho satelitného systému, vďaka čomu bude rýchlejší a presnejší.

Z ďalších snímačov môžeme spomenúť senzor okolitého svetla, geomagnetický senzor či 3-osový akcelerometer. Čo sa výdrže týka, 390 mAh akumulátor má zabezpečiť až 20 dní bez nabíjania pri občasne zapnutom GPS a neustálom meraní tepu. Ak je smartfón odpojený, výdrž sa ma predĺžiť až na 66 dní.

Cena je viac ako priaznivá

Amazfit T-Rex ponúkajú aj rôzne inteligentné funkcie ako je predpoveď počasia, upomienky, upozornenia na telefonáty, SMS a notifikácie z aplikácií. Na prepojenie hodiniek so smartfónom slúži novší Bluetooth 5.0 LE, ktorý je šetrnejší aj k samotnej batérii.

Hodinky sú dostupné v piatich vojenských farebných prevedeniach Gun Grey, Rock Black, Camo Green, Khaki a Army Green. Amazfit T-Rex budú dostupné najskôr v domovskej Číne za 799 juanov, čo je v prepočte približne 103 €. Dostupnosť ako aj ceny na európskom trhu zatiaľ nie sú známe.

Nástupca obľúbeného modelu

Okrem odolných hodiniek predstavila spoločnosť Huami aj ďalší model, ktorý je o niečo lacnejší, no jeho výdrž bude až extrémne veľká. Ide o hodinky Amazfit Bip S, ktoré sú nástupcom dobre známych Amazfit Bip. Dizajn sa takmer nezmenil, takže obdĺžnikový tvar ostal zachovaný. Telo hodiniek je vyrobené z polykarbonátu a o zobrazovanie údajov sa postará 1,28 palcový TFT displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3 s 2,5D zahnutím. Huami si od toho sľubuje krajšie podanie farieb a lepšiu viditeľnosť na slnku. Hodinky je možné využívať aj pri športe k čomu pomôže až 10 športových režimov.

Zobraziť celú galériu (8)
Printscreen/Amazfit

Nájdeme tu napríklad režim pre beh, fitness, bicyklovanie, turistiku a vďaka odolnosti 5 ATM aj plávanie. Vo výbave sa taktiež nachádza aj GPS modul s podporou Glonass, snímač tepu BioTracker PPG, 3-osový geomagnetický senzor či 3-osový akcelerometer. Z ďalších funkcií je dostupné vzdialené ovládanie hudby na smartfóne, systém hodnotenia zdravotného stavu alebo prijímanie notifikácií.

Neuveriteľná výdrž, ktorá poteší

O výdrž hodiniek sa postará 200 mAh batéria, ktorá má zabezpečiť až 40 dní bez nabíjania. V stand-by režime vydržia hodinky dokonca až 90 dní, čo je obdivuhodné číslo a uvidíme či to tak bude aj v praxi. Ak budeš neustále používať GPS, hodinky ti budú slúžiť až 22 hodín. Hodinky prichádzajú na trh v štyroch farbách. Nechýba klasická čierna, biela, ružová a oranžová.

Amazfit Bip S budú najskôr dostupné na americkom trhu, kde je ich cena stanovená na takmer 70 dolárov, čo je v prepočte 63 €. Dostupnosť v Európe a ceny zatiaľ známe nie sú. Vyzerá to tak, že aj v roku 2020 bude trh so smart hodinkami konkurenčne veľmi silný. Predpokladá sa, že nové hodinky by mohol predstaviť aj Samsung, prípadne aj niekto z ďalších výrobcov ako je Garmin či Fitbit.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom