Peugeot nezaspal dobu a v elektrickom B-segmente je pripravený zabojovať o priazeň zákazníkov svojím žihadlom e-208, ktorý by sa mal vyrábať na Slovensku a konečne odhalil svoju cenovku. Tá príliš neprekvapuje a aj naďalej platí, že za eko sa poriadne pripláca. 

Nový sub-kompakt od Peugeotu bol predstavený začiatkom roka na autosalóne v Ženeve, výkon i špecifické vlastnosti nového elektromobilu sú preto známe už dlhšie. Peugeot e-208 ponúkne výkon 100 kW pri krútiacom momente 260 Nm, z nuly na stovku to v športovom režime vytiahne za 8,1 sekundy.

Novinka sa nemusí hanbiť ani za dojazd na jedno nabitie, ktorý pri sprísnenej norme WLTP predstavuje 340 km. Pri parametroch menšieho hatchbacku sme pri dojazde možno dúfali v trocha vyššie číslo, vzhľadom na segment a plánované využitie však ide o štandard, ktorý by uraziť určite nemal.

Prečítaj si aj
Toto sú aktuálne najlacnejšie elektromobily na Slovensku

Automobil poháňa 50 kWh batéria s podporou 100 kW rýchlonabíjania a za 30 minút je možné doplniť až 8% celkovej kapacity. Peugeot, ako mnohí ďalší výrobcovia, zabezpečuje aj poskytovanie domácich nabíjacích staníc, tzv. Wallboxov, pri výkone 7,5kW je možné dosiahnuť 100 % za približne 7,5 hodiny.

Úplné nabitie z bežnej domácej zásuvky potrvá približne 16 hodín. Batéria je podľa výrobcu umiestnená pod podlahou, nedochádza teda k obmedzeniu batožinového priestoru vozidla. Peugeot zároveň na batériu poskytuje záruku až 8 rokov / 160 000 km so 70% zostatkovou kapacitou.

Poďme sa však už pozrieť na sľúbené ceny, za ktoré si u nás môžeš Peugeot e-208 zadovážiť. Žiadne veľké prekvapenie sa nekoná, keďže cena základnej verzie prekračuje hranicu 30 tisíc eur, pričom za najvyššiu GT verziu zaplatíš o štyri tisícky viac.

K dispozícii sú celkovo štyri verzie – Active (30 390 €), Allure (31 390 €), GT Line (32 690 €) a GT (34 690 €), ktoré  sú vybavené rovnakou motorizáciou 136K, 50 kWh s identickým výkonom 100 kW. Rozdiely sa teda týkajú iba vybavenia a nájdeš ich na oficiálnej stránke predajcu. Peugeot si zároveň pripravil špeciálnu uvádzaciu zľavu 1 400 €, ktorá v cene uvedených vyššie nie je zohľadnená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP