Pred takmer 17 rokmi predstavil Microsoft operačný systém, ktorý si zamilovali stovky miliónov používateľov po celom svete. Na prekvapenie skončila spoločnosť s podporou pre staré XP-čko až v roku 2014, no napriek tomu sa využíva dodnes. Nový návrh prináša všetkým milovníkom tohto systému predstavu, ako by vyzerala moderná verzia Windows XP z roku 2018 s novými funkciami a krajším prostredím.

Počas trinástich rokov na scéne sa Windows XP dostal do stoviek miliónov počítačov. Zrejme tak na svete neexistuje používateľ, ktorý by si na túto legendu nespomínal. Jej koniec prišiel pred 3 rokmi, keď Microsoft vydal vyhlásenie, že už nebude pre tento systém poskytovať podporu. Aj tých 13 rokov však bola dostatočne dlhá doba, aby sa známe XP-čko zapísalo do histórie.

Stará legenda v modernom šate

V porovnaní s moderným Windowsom 10 vtedy staručkému Windowsu XP chýbalo mnoho funkcií, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť. Taktiež absentovali moderné dizajnové prvky, ktoré by v jeho prostredí potešili oko používateľa. V tej dobe sa však na takéto detaily Microsoft nesústredil, pretože chcel svojim fanúšikom priniesť slušne vyzerajúci a funkčný operačný systém. Ako by to však vyzeralo, keby Windows XP omladol a dostal moderný dizajn s novými funkciami?

Nenechaj si ujsť
Apple oslavuje: Uplynulo 20 rokov od predstavenia legendárneho iMacu

Práve túto skvelú predstavu nám ukazuje najnovší koncept jedného youtubera, ktorý už má na svedomí zopár návrhov pre Windows 11, iOS 12, ale aj Android 9.0. V najnovšom videu však prináša svoje predstavy o modernom Windowse XP vo verzii 2018 Edition. Hlavnou zmenou je oproti zastaralému prostrediu vylepšený Fluent dizajn. Nechýbajú mu zaoblené okraje, priesvitné efekty, no pritom zachováva podstatu starého XP-čka.

Čo tak ponuka Štart v štýle Windowsu 10? Nech sa páči. V tomto návrhu sú tiež funkcie, ktoré Microsoft priniesol vo veľkej aprílovej aktualizácii do svojej novej 10-ky a stretneme sa tu tak aj s časovou osou. Aby Kamer Kaan Avdan ukázal obrovské rozdiely medzi starou a vylepšenou verziou Windowsu XP, nezabudol starú legendu porovnať so svojim návrhom.

Kým sa Microsoft stále snaží prinášať lepšie možnosti do Windowsu 10, pričom neraz vytvorí aj nejaký ten problém, mnohí by radi opäť na scéne videli legendárne XP-čko práve v takomto modernom vyhotovení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom