Po mimoriadne silnom závere roka, kedy sa Netflix pochválil nielen skvelými seriálmi, ale aj celovečernými filmami, ktoré budú pravdepodobne útočiť aj na Oscarov, streamovací gigant ubral nohu z plynu a až na výnimku Ozarku jeho ponuka ničím veľmi nevyniká.

Aj preto Netflix od konkurenčnej platformy Hulu odkúpil vysielacie práva na najnovšiu katastrofickú sci-fi snímku Mother/Android, zasadenú do budúcnosti, v ktorej ľuďom slúžia androidi s ľudskou podobizňou.

TMDB

Sluhovia však povstali proti svojim pánom a v globálnom konflikte sa miska váh rýchlo začína prikláňať na stranu robotov. V centre diania sa ocitá tehotná žena Georgia a jej partner Sam, ktorí sa vydávajú na strastiplnú cestu do jednej z posledných ľudských bášt.

Prečítaj si aj
Podvody eskalujú. Netflix trápi masívne zdieľanie hesiel a nákup lacného predplatného cez čínske weby

Okrem pútavého zasadenia pozornosť v novinke púta predovšetkým herečka Chloë Grace Moretz, známa napríklad z filmov Kick-ass alebo minuloročnej celovečernej novinky Tom a Jerry.

Filmu sa darí, hodnotenia sú ale poriadne nízko

Premisa Mother/Anroid zaujala aj predplatiteľov služby, podľa štatistického portálu Flixpatrol aktuálne filmu patrí 2. priečka v celosvetovom rebríčku sledovanosti. Na nové sci-fi sú zvedaví aj slovenskí diváci – na Slovensku filmu v rovnakom rebríčku aktuálne patrí 3. priečka.

Otázne však je, či sa film vôbec oplatí zapínať. Ohlasy recenzentov i bežných divákov sú totiž silne podpriemerné a väčšina z nich hovorí o absolútnej strate času.

Hlavným nedostatkom filmu sa podľa recenzií na IMDB(4,7 / 10) zdá byť lacne pôsobiaca vizuálna stránka, ktorá v žiadnom smere nenapĺňa zážitok sľubovaný z upútavky. Nejde tak o žiadnu výpravnú snímku, ale skôr o komorný romanticko-dramatický kúsok o príbehu dvoch ľudí, ktorí sa na pozadí katastrofy snažia prežiť.

Mother/Android tak môže pripomínať podobne ladený Bird Box, prípadne úspešnú dvojicu filmov Tiché miesto, kvalitami príbehu i celkového spracovania za nimi však vo veľkom zaostáva.

Často sa v ohlasoch spomína aj príbeh trpiaci mnohými do očí bijúcimi nelogickosťami, ktoré filmu nemusí odpustiť ani sviatočný divák. Častokrát sa naopak objavujú pozitívne reakcie na hlavnú hereckú hviezdu, populárnu Chloë Grace Moretz, ktorá má film vo veľkom zachraňovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú