Aj napriek tomu, že Netflix je so svojimi 213 miliónmi používateľmi najpopulárnejšou streamovacou službou na svete, spoločnosť aj naďalej bojuje s obrovským počtom ľudí, ktorí si online platformu zadovážili cestou mimo štandardného predplatného.

Milióny používateľov vo svete čoraz viac totiž vyhľadávajú zahraničné inzeráty, ktoré ponúkajú možnosť lacného nákupu predplatného či spoločného zdieľania účtu za nízke ceny. Streamovaciu spoločnosť to ročne stojí stovky miliónov dolárov a stále viac sa hovorí o konci éry zdieľania jedného účtu medzi viacerými používateľmi.

Masívne ekonomické straty

Podľa portálu Statista Netflix vygeneroval v treťom štvrťroku 2021 celkové príjmy vo výške takmer 7,5 miliardy amerických dolárov, čo je nárast o 1,1 miliardy oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Celkové ročné príjmy spoločnosti tak aj naďalej pokračujú za posledné desaťročie v pôsobivom medziročnom raste.

Statista

Napriek priaznivým ekonomickým ukazovateľom Netflix prichádza každý rok o stovky miliónov dolárov, čo je zapríčinené prevažne nekontrolovateľným zdieľaním hesiel. Podľa The Simply Dollar až 12 % divákov Netflixu za predplatné nikdy nezaplatilo a portál odhaduje, že dané percento oberá spoločnosť o zisk až pol miliardy dolárov.

Analýza od spoločnosti Parks Associates nelichotivej štatistike dáva za pravdu a upresňuje, že trh so streamovacími spoločnosťami stráca z dôvodu pirátstva spojeným so zdieľaním hesla až 9 miliárd dolárov.

Zdieľanie hesiel je pri Netflixe rozšírená a legálna prax, problémom pre spoločnosť sú však používatelia, ktorý nie sú členmi spoločnej domácnosti, na čo odkazujú aj zmluvné podmienky streamovacieho giganta. Prieskumy dokazujú, že až dvaja z piatich dospelých ľudí zdieľajú účet na jednu z dostupných streamovacích platforiem.

Netflix už podniká kroky proti zdieľaniu účtov
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú