Pred nejakým časom sme pre teba pripravili článok, v ktorom si si mohol pozrieť najväčšie herné pecky pre PlayStation 4 pre rok 2018. Tentoraz ti prinášame ďalších 12 hier nielen pre PlayStation, ktoré by si tento rok určite nemal prehliadnuť.

V spomínanom článku sme si predstavili herné pecky, ako Shadow of the Colossus 2018, God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Death Stranding, Dreams, Red Dead Redemption II či A Way Out a Far Cry 5. Niektoré z týchto hier boli určené primárne pre PlayStation 4. Teraz ti ponúkame 12 hier nielen pre PlayStation, ktoré by si ako správny herný fajnšmeker určite nemal tento rok prehliadnuť.

Monster Hunter: World

Dátum vydania: 26.1.2018

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC (dátum vydania pre PC zatiaľ neznámy)

Príšer nie je v hrách nikdy dosť a presne to si povedali aj vývojári hry Monster Hunter: World. Ako nám to už aj názov prezrádza, budeme loviť monštrá. Okrem toho je hra zameraná na prieskum masívneho sveta, v ktorom sa nachádza obrovské množstvo kadejakých príšer od výmyslu sveta. Hra samotná ponúka perspektívu tretej osoby a veľmi zaujímavý vizuál. Taktiež poteší multiplayer, ktorý ponúka možnosť hrania až pre štyroch hráčov naraz.

Bayonetta 2

Dátum vydania: 16.2.2018

Platformy: Nintendo Switch

Ak máš rád hry japonskej popkultúry a natriasajúce sa zadočky v poriadnej akcii naloženej zbraňami, táto hra bude ako stvorená pre teba. Bayonetta 2 prináša nával akčného štýlu svojho predchodcu, v ktorom hráči kontrolujú „sexi“ Bayonettu. Tá bojuje proti rôznym anjelským a démonickým silám. Čo viac si môžeš priať? PS.: Frajerke radšej túto hru neukazuj :-) .

Burnout Paradise Remastered

Dátum vydania: 16.3.2018

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

Ubehlo už 10 rokov, odkedy nám Burnout Paradise ukázal, ako môže vyzerať akčná pretekárska hra. Teraz prichádza späť v remastrovanej verzii, ktorá uchvátila herných kritikov aj v roku 2018. Ak si hru kúpiš, získaš k nej všetok dodatočný herný obsah, ktorý vyšiel od vydania hry. Hra je hlavne o masívnej aktualizácii vizuálu, ktorý môže bezproblémov konkurovať aj dnešným hrám.

Sea of Thieves

Dátum vydania: 20.3.2018

Platformy: Xbox One, PC

Sea of Thieves prináša do herného priemyslu niečo úplne nové. Je to pirátska akčná adventúra, ktorá ponúka pestrofarebný otvorený svet. Hra ponúka hráčom možnosť spojiť sa a prežiť spolu nezabudnuteľné pirátske dobrodružstvá. Ak ťa piráti odjakživa bavili a si dobrodružný typ, určite neváhaj a zahraj si hru Sea of Thieves.

Nintendo Labo (a jeho hry)

Dátum vydania: 20.4.2018

Platformy: Nintendo Switch

O Nintendo Labo si už pravdepodobne počul, pretože jeho popularita je momentálne veľmi vysoká. Ak nie, tak ide o akúsi stavebnicová zostavu z kartónu, pomocou ktorej si vieš vyskladať zaujímavé alternatívne ovládače k hrám na konzolu Nintendo Switch. Napríklad si postavíš z kartónu klavír a jednoducho si na ňom zahráš. Alebo si poskladáš robotický oblek a zahráš sa na „Transformera“. Jednoducho šupa!

State of Decay 2

Dátum vydania: 22.5.2018

Platformy: Xbox One, PC

Čo by to bol za zoznam hier, keby v ňom chýbali zombíci? State of Decay 2 je akčná hra, v ktorej je tvojou úlohou prežiť. Hra pokračuje tam, kde skončil jej predchodca a ponúkne možnosti ovládania z pohľadu tretej osoby. Ide o klasickú hru o prežitie, ktorá je stresujúca, rýchla a násilná. Určite si zgustneš.

Mario Tennis Aces

Dátum vydania: 22.6.2018

Platformy: Nintendo Switch

Už si sa bál, že tento rok bude bez Super Maria? Nič sa neboj, Super Mario prichádza v hre Mario Tennis Aces a berie zo sebou všetky obľúbené postavičky, ktoré si to rozdajú v tenise. Ak ťa tenis nebaví, nezúfaj. Nintendo okorenilo tento šport zaujímavým herným zážitkom, pri ktorom sa určite nebudeš nudiť. Ak stále váhaš, určite ťa presvedčí herný trailer.

Shadow of the Tomb Raider

Dátum vydania: 14.9.2018

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

V prípade Shadow of the Tomb Raider sú vývojari tentoraz veľký tajnostkári a veľa nám o hre zatiaľ neprezradili. Vieme len názov hry a jej vydanie. Opäť raz však uvidíme hviezdnu Laru Croft a jej dobrodružstva pri objavovaní starovekých ruín a pokladov. Či pôjde o priame pokračovanie úspešnej hry Rise of the Tomb Raider zatiaľ nevieme, no minimálne máme k dispozícii tento teaser trailer.

Call of Duty: Black Ops 4

Dátum vydania: 12.10.2018

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

Máme tu ďalší rok a sním aj ďalšie Call of Duty. Po návrate do druhej svetovej vojny v minuloročnej hre, nová hra  „Call of Duty: Black Ops 4“ zdá sa pokračuje v prebiehajúcom príbehu sub-série „Black Ops“. To znamená viac novodobej technológie ako drony a „jump-jety“ namiesto starej známej pušky tretej ríše. Vo veľmi blízkej budúcnosti by malo k novej hre pribudnúť veľké odhalenie, no nateraz nám musí postačiť len teaser trailer.

Crackdown 3

Dátum vydania: 2018

Platformy: Xbox One, PC

Herná séria Crackdown prináša už svoje tretie pokračovanie akčnej adventúry. Hra mala vyjsť už v roku 2016, avšak jej oficiálny dátum vydania bol nakoniec stanovený na 7. november 2017. Ani to sa však nepodarilo a vydanie bolo posunuté na rok 2018. Crackdown si zachováva svoju hrateľnosť a príbehovú linku predchodcov s množstvom rôznych organizácií, ktoré kontrolujú mesto New Providence. Úlohou hráčov sa bude zbaviť svojich šéfov a ničiť ich zariadenia a destabilizovať ich infraštruktúru. Zostáva nám len dúfať, že tento rok už hra naozaj uzrie svetlo sveta.

GTFO

Dátum vydania: 2018

Platformy: Xbox One, PC

Podobne ako hry „Left 4 Dead“ a „Payday“, „GTFO“ je akčná kooperačná strieľačka, ktorá vyžaduje k prežitiu tímovú spoluprácu. Nebudeš zabíjať ani zombíkov a ani policajtov. Ty a tvoji traja kamoši budete zápasiť o hole prežitie proti skutočne strašidelným netvorom. Už len to vzbudzuje okrem nádhernej grafiky vážny záujem.

Day Z

Dátum vydania: 2018

Platformy: PC

Day Z je zástupcom aktuálne veľmi obľúbeného herného žánru Battle Royal. V mnohých ohľadoch je predchodcom obrovského hitu „PlayerUnknown’s Battlegrounds“, tiež známeho ako PUBG. Hra umiestňuje obrovské skupiny hráčov na jednu mapu. Tí musia bojovať proti ostatným hráčom a prežiť. Day Z je tiež plná zombíkov a prežitie znamená oveľa viac než len zaoberanie sa streľbou. Hra sa už dlhšie vyvíja a pôvodne začala ako spinoff inej hry. Nakoniec sa vyvinula do vlastného projektu a vývojári z Bohemia Interactive sľubujú, že v roku 2018 sa hra konečne prehupne do verzie 1.0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom