V tábore Marvelu sa dejú veľké veci. Známy producent komixovej zábavy práve ohlásil nový filmový projekt.

Sústrediť sa bude na komiksových antihrdinov, ktorých si už videl aj v predchádzajúcich filmoch MCU.

Nový veľkofilm je podľa Variety v skorom produkčnom štádiu a inšpirovaný má byť komiksovou predlohou o skupine zloduchov známych pod menom Thunderbolts. V origináli ju tvoria hrdinovia v rekonvalescencii, ktorí sa rozhodli prejsť na stranu dobra, v zásade teda ide o odpoveď Marvelu na úspech konkurenčného Suicide Squad.

Známe sú už aj mená tvorcov, ktorí sa o Thunderbolts postarajú, očakávania však zatiaľ radšej držme pri zemi. Scenár k filmu napíše Eric Pearson, ktorý sa v minulosti postaral o vizuálne pôsobivé, v konečnom dôsledku ale priemerné veľkofilmy Black Widow či Godzilla vs. Kong.

O nič zvučnejšie nie je ani meno režiséra – film odkormidluje americký filmár Jake Schreier, ktorý začínal pri tvorbe rapových klipov a neskôr režisérsky zastrešil niektoré epizódy seriálov ako Minx, Dave či Shameless. Schreier má na konte zatiaľ len dva celovečerné filmy, konkrétne romantickú drámu Papierové mestá a sci-fi komédiu Robot a Frank.

Bohaté možnosti

Omnoho sľubnejšie vyzerá zoznam postáv, ktoré by sa vo filme mohli objaviť. O deji sa síce zatiaľ nevie prakticky nič, Marvel má však pri výbere takmer neobmedzené možnosti.

Netflix

Súčasťou Thunderbolts sú totiž v komiksoch prakticky všetci záporáci, mnohí známi aj z predchádzajúcich filmov Marvelu.

Do zoznamu teda patria napríklad Yelena Belova či Taskmaster z Black Widow, Ghost známa z druhého Ant-Mana, Abomination z filmov Incredible Hulk či prichádzajúceho seriálu She-Hulk: Attorney at Law, alebo John Walker z Falcon and the Winter Soldier.

Lídrom nebezpečného tímu by sa mohol stať napríklad Baron Zemo v podaní Daniela Bruhla, ktorý sa naposledy objavil aj v seriáli Falcon and the Winter Soldier, možností je však ešte oveľa viac.

Marvel si určite nenechá ujsť príležitosť v skupine zloduchov predstaviť aj celkom nové postavy, prípadne pripraviť pôdu na návrat starých známych. Patri medzi nich aj Punisher, ktorý po seriáloch Netflixu stále čaká na svoj návrat na televízne obrazovky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP