banner-vernee-apollo-lite
V dnešnej dobe sa drvivá väčšina technologického sveta zameriava prevažne na high-end segment smartfónov, ktorý je však známy vyššími cenami. Práve cena je často rozhodujúcim faktorom pri kúpe nového zariadenia a mnohí z vás určite zháňajú aj niečo menej nákladné. V spolupráci s e-shopom Tomtop.com sme pripravili výber trojice zariadení, ktoré ponúkajú solídne parametre a cenu, ktorá vás nezruinuje.

Oukitel K4000 Lite

Cena v EU sklade: 73 €!

k4000-lite

Kúpiť Oukitel K4000 Lite z EU skladu za 73 €
4000 mAh batéria a 2 GB RAM

Oukitel K4000 Lite je odľahčenou verziou populárneho cenovo dostupného modelu Oukitel K4000. Tento smartfón sa vyznačuje vysokou pevnosťou vďaka hliníkovo-plastovej konštrukcii. Tá chráni vnútornosti zariadenia pred poškodením natoľko dobre, že dokáže odolávať vskutku tvrdým nárazom. Okrem vysokej odolnosti dostal smartfón do vienka aj exkluzívne spracovaný dizajn, ktorý sa vyznačuje čistými líniami. Na prednej strane zariadenia je umiestnený 5-palcový displej s rozlíšením 960 x 540 pixelov. Zobrazovací panel je taktiež chránený, o čo sa stará odolné sklo s efektným 2.5D zaoblením hrán. Priestor nad displejom poňal 2 MPx selfie kameru, ktorá vďaka softvérovej interpolácii dokáže vytvárať 5 MPx snímky. Tomuto fotoaparátu robí spoločnosť proximity senzor a hovorový reproduktor. Na samom spodku prednej strany sa nachádzajú tri kapacitné tlačidlá.

oukitel-k4000-lite-2

Zadná strana ponúka optiku 8 MPx hlavného fotoaparátu, ktorý po úprave dokáže zhotovovať snímky vo vyššom 13 MPx rozlíšení. Okrem toho sa vzadu nachádza aj prisvetľovacia LED dióda, hlavný reproduktor či logo výrobcu. V útrobách smartfónu Oukitel K4000 Lite sa ukrýva 4-jadrový procesor MT6735P od spoločnosti MediaTek. Solídny multitasking je zabezpečený 2 GB RAM pamäťou, ktorú dopĺňa 16 GB interné úložisko. Aby toho nebolo málo, K4000 Lite ponúka aj hybridný DualSIM slot, systém Android 5.1 Lollipop a obrovskú 4000 mAh batériu, ktorá zabezpečí nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Čerešničkou na torte je plná podpora európskych LTE sietí a taktiež samotná cena. Tá predstavuje čiastku nižšiu ako 73 €, pričom dodanie je vďaka nemeckému skladu vyriešené do 2-5 dní, a to len za 9,34 €. Akýchkoľvek dodatočných poplatkov sa teda v tomto prípade obávať nemusíte.

Leagoo M5

Výpredajová cena: 61 €!

1467776961407445

Kúpiť Leagoo M5 z EU skladu za 61 €
2 GB RAM a štvorjadrový procesor

Okrem spoločnosti Oukitel má čo do low-end segmentu ponúknuť aj spoločnosť Leagoo. Tá je známa smartfónmi s prepracovaným dizajnom, solídnymi parametrami a hlavne nízkou predajnou cenou, ktorá často atakuje rekordne nízke hodnoty. Model Leagoo M5 je toho skvelým príkladom. Jeho hliníkovo-plastová konštrukcia je prvotriedne spracovaná  po každej jednej stránke. Okrem vhodnej dávky odolnosti sa vyznačuje aj elegantnými no zároveň jednoduchými krivkami. Odolné 2.5D sklo Gorilla Glass 4 prechádza do kvalitného hliníkového rámu, ktorý je skosený, aby zariadenie lepšie padlo do ruky. Pod už spomínanou ochrannou vrstvou skla je umiestnený opäť 5-palcový HD displej, pravá 5 MPx selfie kamera, proximity senzor, hovorový reproduktor a taktiež aj trojica kapacitných tlačidiel.

1467776960715164

Zadná strana na prekvapenie ponúka skener odtlačkov prstov, ktorý dokáže zariadenie odomknúť už za dve desatiny sekundy. Nad týmto skenerom sa nachádza LED blesk spolu s 8 MPx hlavným fotoaparátom. Leagoo M5 je taktiež poháňaný 4-jadrovým procesorom, o ktorého výrobu sa takisto stará spoločnosť MedaTek. Jedná sa o čip MT6580A s taktom 1,3 GHz. Pamäť RAM sa vyšplhala na hodnotu 2 GB a interné úložisko dokáže zhodne prijať 16 GB vašich dát, ktoré môžete rozšíriť až o 128 GB pomocou microSD karty. Nezabudlo sa ani na DualSIM funkcionalitu, avšak bez podpory akýchkoľvek LTE sietí. O stále solídnu výdrž na jedno nabitie sa postará 2300 mAh batéria. Leagoo M5 beží na Androide 6.0 Marshmallow s množstvom užitočných funkcií. Tieto parametre sa skrývajú za cenovkou 61 €, ktorá doslova nemá obdoby. Dodanie je vďaka skladovým zásobám umiestneným v Nemecku opäť záležitosťou 2-5 dní, pričom zaplatíte len poštovné.

HomTom HT17

Výpredajová cena: 61 €!

homtom-ht17-nahlad-predpredaj

Kúpiť HomTom HT17 z EU skladu za 61 €
Android 6.0 a plná podpora LTE sietí

Nemenej zaujímavým prístrojom je aj HomTom HT17, ktorý ponúka celú konštrukciu vyrobenú z kvalitného plastu. Ten je známy svojou vysokou pružnosťou a dôstojnému odolávaniu voči nárazom. HT17-ka je z tejto trojice zariadení najväčšia, nakoľko ponúka rozmerný 5,5-palcový HD displej. Na prednej strane phabletu je umiestnená aj 5 MPx predná kamera a už tradičná porcia kapacitných tlačidiel. Zo strany zadnej upúta 13 MPx hlavný fotoaparát s LED bleskom, skener odtlačkov prstov a taktiež logo výrobcu či hlavný reproduktor. V útrobách smartfónu sa skrýva 4-jadrový procesor MT6737 od čínskeho MediaTeku s taktom 1,3 GHz. Vo Veľkosti pamätí v porovnaní s vyššie zmienenými modelmi HomTom mierne stráca, no stále ponúka dostatočný 1 GB pamäte RAM a 8 GB vstavaného úložiska. To je opäť možné rozšíriť skrz microSD karty, tentokrát do veľkosti 64 GB. Tabletofón okrem iného ponúka aj 3000 mAh batériu, DualSIM funkcionalitu a systém Android 6.0 Marshmallow. HomTom HT17 je dostupný v modrej a bielej farbe za cenu 61 €. Po doplatení 9,34 € je možné zvoliť rýchle dodanie zo skladu v Nemecku.

HomTom-HT17-2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP