banner-p9Štatistické agentúry nám so železnou pravidelnosťou približujú predaje jednotlivých zariadení. Najnovšie informácie pochádzajúce z Pekinskej štatistickej agentúry idú vlastnou cestou a ponúkajú nám pohľad na top 20 výrobcov smartfónov v najľudnatejšej krajine sveta za prvú polovicu tohto roka. Štatistické údaje sú rozdelené do 3 rôznych tabuliek, v ktorých sa nájdu aj značné prekvapenia. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predaje online

Prvé miesto v online predajoch si dokázala uchmatnúť spoločnosť Xiaomi. Tento čínsky gigant suverénne ovládol prvý rebríček, pričom na krk mu dýcha iba spoločnosť Huawei. Xiaomi dokázalo zákazníkom dodať viac ako 17,4 miliónov zariadení a pred svojim najbližším konkurentom získala náskok v podobe 1,6 milióna predaných jednotiek. Mierny šok prichádza pri 3. priečke, ktorú okupuje spoločnosť LeEco. Štvrté miesto získala americká spoločnosť Apple a piate Meizu. Prekvapenie nastáva pri 6. priečke, na ktorú sa prebojovala spoločnosť 360. Táto ambiciózna spoločnosť dokázala dokonca predbehnúť velikánov, ako Samsung alebo Lenovo. Oppo sa umiestnilo na priečke číslo 9 a spoločnosť OnePlus dokázala v Číne predať viac ako 147 tisíc smartfónov, čo jej zabezpečilo 15. priečku.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Online-sales

TIP: Kde všade sa vyrábajú smartfóny a čo to znamená pre zákazníka?

Predaje offline

V kamenných obchodoch však celá situácia vyzerá úplne inak. Tu sa prejavila obrovská sila spoločnosti Oppo, ktorá pri osobnej interakcii so zákazníkom predala viac ako 28 miliónov smartfónov. Podobne ako v prvom rebríčku, aj tu drží druhé miesto spoločnosť Huawei, ktorá tentoraz za prvým konkurentom zaostala len o chlp. Vivo obsadilo priečku s poradovým číslom 3 a dostalo sa tak pred spoločnosť Apple. Tej sa podarilo predať niečo cez 22,5 miliónov iPhonov. Tento údaj predstavuje zhruba dvojnásobný počet zariadení, ktoré zákazníkom predala spoločnosť Samsung. Xiaomi zinkasovalo tvrdú porážku a 9. priečka tohto výrobcu rozhodne neteší. Lepšie sa umiestnilo dokonca aj Meizu, či Coolpad.

offline-sales

Predaje celkovo

Pri pohľade na celkové predaje môžeme bez váhania označiť spoločnosť Huawei ako absolútneho kráľa čínskeho trhu. Za všetko hovorí obrovský náskok, ktorý činí skoro 15 miliónov predaných smartfónov pred najbližším konkurentom. Tým je spoločnosť Oppo, ktorú nasleduje Apple, Vivo a Xiaomi. Samsung spolu s Meizu sú hneď v tesnom závese na 6, respektíve 7. priečke. Vrchných predstaviteľov spoločnosti 360 môže tešiť trinásta priečka a viac ako 3,2 miliónov predaných smartfónov.

Online-and-offline-sales

TIP: TOP čínske smartfóny s maximálne 5-palcovým displejom

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
19%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]