banner-oneplus-3
V súčasnosti sa nachádzame v mesiaci júl, čo znamená, že sme sa pomaly prehupli do druhej polovice roka 2016. To nám dáva priestor obzrieť sa za tými najlepšími zariadeniami, ktoré boli predstavené v priebehu predošlých 6 mesiacoch. Nie je žiadnym prekvapením, že drvivá väčšina smartfónov z tohto rebríčka je poháňaná tým istým procesorom od amerického Qualcommu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Týmto procesorom je Snapdragon 820, ktorý nemá absolútne žiadnu konkurenciu. Hravo si dokázal podmaniť celosvetový mobilný trh, a to z neho robí ten najlepší mobilný procesor v histórii. Ďalšími zaužívanými parametrami tých najlepších smartfónov prvého polroka sa stala 6 GB pamäť RAM v kombinácii so 64 GB interným úložiskom. Týmito špecifikáciami disponujú hneď prvé tri najvýkonnejšie zariadenia rebríčka.

ONEPLUS 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


top-10-phones-antutu

Nie je žiadnym prekvapením, že to najlepšie miesto dokázal obsadiť smartfón OnePlus 3. Snapdragon 820 so 6 GB RAM pamäťou a 64 GB úložiskom spolu s vynikajúcou optimalizáciou systému zabezpečili tomuto zariadeniu skóre bezmála 140 288 bodov. Netreba však zabúdať na to, že hodnoty, ktoré sú uvedené v rebríčku, sú vypočítané zo všetkých zariadení, na ktorých prebehol test v aplikácii Antutu. Vzhľadom na umiestnenie v rebríčku musíme dodať, že OnePlus doznal svojho mena a skutočne sa prejavil ako „zabijak vlajkových lodí“.

oneplus-3-testujeme (5)

Na druhom mieste sa opäť nachádza smartfón z najľudnatejšej krajiny sveta, ktorým je Vivo Xplay 5 Elite. Toto zariadenie prišlo ako úplne prvé so 6 GB RAM. Vivo Xplay 5 v edícii Elite získal v priemere 138 706 bodov, za čo vďačí hlavne procesoru Snapdragon 820 v spolupráci so 128 GB internou pamäťou. Ďalšia zaujímavá vlastnosť tohto smartfónu je zahnutý 2K Super AMOLED displej po jeho stranách.

[tip color=“white“]TIP:  Vivo Xplay 5 oficiálne predstavený! Prvý smartfón so 6 GB RAM je tu [/tip]

vivo-xplay-5-realne-foto (7)

Tretie miesto patrí taktiež zariadeniu z čínskej produkcie a je ním LeEco Le Max 2, ktorý ponúka rovnako kombináciu Snapdragonu 820 spolu so 6 GB RAM a 64 GB vstavaným úložiskom. Aby sme však boli korektní, tak teraz už existuje aj variant so 128 GB internou pamäťou. Toto zariadenie sa na rozdiel necelých 500 bodov priblížilo k druhému zariadeniu rebríčka a ich rozdiel je naozaj minimálny. 138 026 bodov je presný výsledok LeEco Le Max 2, čo ho robí tretím najvýkonnejším zariadením prvého polroka.

[tip color=“white“]TIP: LeEco Le Max 2 prichádza v nových farbách so 6 GB RAM, 128 GB pamäťou a cenou 380 €! [/tip]

leeco-le-max-2-128gb-zlaty2

Na 4. a 5. mieste sa nachádzajú ďalšie čínske vlajkové lode. Tá lepšia z týchto pozícií patrí výrobcovi ZUK s ich smartfónom ZUK Z2 Pro. Prvú päticu uzatvára Xiaomi Mi5, ktorý bol predstavený ešte vo februári a onedlho by sa už mal dočkať svojho nástupcu. Z Číny pochádzajú ďalšie dve zariadenia tohto rebríčka, menovite je to ZTE Axon 7 a ZUK Z2.

xiaomi-mi5-cierna

Čínske smartfóny teda opäť vládnu a ich dominancia je nepopierateľná. Spoločnosti Samsung a Apple sú jediný, nie čínski výrobcovia, ktorým sa podarilo vyrobiť zariadenie nachádzajúce sa v tomto rebríčku. Vlastníte aj vy jedno z týchto zariadení? Model aj s konkrétnym skóre z AnTuTu nám môžete zanechať v komentároch.

[tip color=“white“]TIP: Čínski výrobcovia vládnu priemyslu, až 8 spoločností sa umiestnilo v celosvetovom rebríčku predajov za Q1/2016 [/tip]

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom