banner-le-max-2Smartfónový priemysel v Číne je bez pochýb najväčší na svete, no pred pár rokmi to tak ani zďaleka nebolo. Raketový vzostup najväčších spoločností ako Xiaomi, Huawei alebo Lenovo so sebou prináša ovocie aj pre ostatných. Analytici z IC Insights dnes uverejnili rebríček 12. najmocnejších výrobcov na svete a čuduj sa svetu, až 8 z nich sú čínske spoločnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Svedčí to teda o ohromnej dominancii tohto trhu, ktorý sa pomaly doťahuje na gigantov ako Apple alebo Samsung, ktorí opäť obsadili prvé dve priečky. Rebríček mohol obsahovať až 9 čínskych spoločností, no spoločnosť Gionee o chlp prehrala súboj s indickým Micromaxom, keď ich delilo 200 000 predaných smartfónov. V tabuľke nižšie vidíme presné čísla predajov a aj to, či daná spoločnosť zaznamenala rast alebo zostup svojich príjmov. Nie práve najlepšie obdobie zažíva Lenovo, ktoré zaznamenalo 26 % pokles. Úplne opačné pocity zažívajú v spoločnostiach Vivo, Oppo a Micromax, ktoré zaznamenali rast o 48 %, 54 %, respektíve až o 74 % v prípade indického výrobcu.

LeEco Le MAX 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


ic-insights-smartphone-ranking-q1-2016

Celkové predaje smartfónov po celom svete taktiež mierne porastú, a to na viac ako 1,5 miliardu, čo je 5 % nárast oproti minulému roku. V najbližších mesiacoch určite môžeme očakávať aj vstup spoločnosti LeEco do tejto tabuľky, ktorá zažíva masívny nárast predajov. My sme veľmi spokojní s touto situáciou a výrobcom držíme palce. Tak čo, ktorá je vaša obľúbená čínska spoločnosť? Podeľte sa o vaše dojmy v komentároch.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom