V dnešnej dobe Hollywoodskych filmov to už asi nikoho neprekvapí, no veľké akčné scény sú dnes takmer všetky digitálne. Málokedy sa stáva, že by sa niečo veľké točilo reálne. A to nevravíme iba o výbuchoch a rôznych ničení miest.

Teraz už vravíme aj o počítačovom nahradzovaní hercov. Alebo teda aspoň niektorých častí z hercov. Keď napríklad točíte film ako je Avengers: Nekonečná Vojna, asi nikto si to v hlave nedokáže reálne predstaviť.

Boje superhrdinov sú predsa výsosne prácou kúzelníkov s vizuálnymi efekatmi. Nuž, síce vo filme určite veľakrát uvidíme len počítačovo vytvorených hrdinov, nejaké základy predsa len musia mať. No a spôsob, akým tie základy točia je naozaj vtipný. Tom Holland, predstaviteľ Spider-Mana, sa nedávno rozrozprával o tom, aké to bolo natáčať bojovú scénu práve v Avengers: Nekonečná Vojna (Infinity War).

Tom Holland o natáčaní bojovej scény v Avengers: Nekonečná Vojna:

„Pamätám si, že pri natáčaní Avengers mi bratia Russovci povedali iba toto: „Takže tu sa postavíš a budeš bojovať s jedným chlapíkom. Jenoducho niečo rob.”.Tak som sa ich spýtal, že proti komu bojujem. Oni mi na to odpovedali, že mi to nemôžu povedať, keďže je to tajné. Tak som povedal, že fajn, a spýtal sa ako vyzerá.

Oni mi znova povedali, že mi to nemôžu povedať, keďže by ho to prezradilo. Tak som sa teda spýtal aký je aspoň vysoký, a oni opäť odpovedali, že to by ho prezradilo. Takže som sa tam proste postavil a 15 minút som udieral do vzduchu. Keď som túto prácu zobral nemyslel som si, že by som mohol robiť niečo takéto. Teraz už som si na to ale zvykol.”

Proti komu teda Tom bojoval sa dozvieme už koncom apríla. Infinity War sa nezadržiteľne blíži a myslím, že je na mieste ak poviem, že ide o jeden z najočakávanejších filmov posledných rokov.

Ak ste teda už unavení z neustáleho prehrávania prvého traileru, nebojte sa, máme veľký dôvod veriť, že už začiatkom Februára sa dočkáme novej ukážky. Blíži sa totiž Super Bowl a my veríme, že nás Marvel opäť poteší 60-sekundovou ukážkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom