Smartfóny a tablety od Apple už od počiatkov vynikali svojou plynulosťou a skvelým výkonom. Ten im zabezpečuje aj špičkový hardvér, ktorý bol z roka na rok vylepšovaný. 

Spoločnosť Apple nezvykne prezrádzať presné hardvérové špecifikácie svojich smartfónov a tabletov ako to robí pri počítačoch. Aj napriek tomu sa však dá pomerne jednoducho zistiť, aké vlastnosti v sebe skrývajú. Postačí na to iba testovanie v aplikácii GeekBench, ktoré aktuálne prezrádza aj nové detaily týkajúce sa tohtoročných tabletov. Podľa výsledkov testov prinesie 10,5″ a 12,9″ iPad Pro v roku 2017 vo svojich útrobách až 4 GB operačnú pamäť RAM. Tá bude spolu s procesorom A10X tvoriť doslova brutálnu kombináciu.

zdroj fotografie: GeekBench

Nenechaj si ujsť
Apple dokazuje svoju nadvládu medzi tabletmi novými iPadmi Pro

Cena základného iPadu sa pohybuje na úrovni 300 €. Mnoho bežných zákazníkov tak nemusí vidieť dôvod na kúpu verzie „Pro“, ktorej cenovka bude približne dvojnásobne vyššia. Je tak možné, že si svoje miesto nájdu najmä u profesionálov, ktorí už budú vedieť, ako ich využiť naplno. Takáto situácia by však tejto kategórií zariadení príliš neprospela, pretože predajné čísla tabletov z roka na rok klesajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú