Polícia SR na svojom facebookovom účte Hoaxy a podvody len nedávno upozornila na šírenie podvodných SMS správ, ktoré chcú Slovákov obrať o prihlasovacie údaje k účtom na Facebooku. Ešte predtým sa šírila falošná súťaž o kuchynskú linku. Najnovším pokusom podvodníkov, ako oklamať Slovákov a vymámiť od nich číslo kreditnej karty, je súťaž o záhradný nábytok, upozornila polícia na Facebooku.

Podvodné súťaže nie sú na tejto sociálnej sieti žiadnou novinkou a pravidelne sa vyskytujú stále novšie stránky, ktoré sa pokúšajú ľudí oklamať. Slováci tak vo veľkom lajkujú príspevky s vidinou výhry, no tú im podvodníci nikdy nedodajú a miesto toho budú od nich požadovať rôzne citlivé údaje.

Facebookom sa šíri ďalšia falošná súťaž. Od ľudí chce vymámiť údaje kreditnej karty

S takýmto scenárom nedávno prišla na Facebooku stránka „Produktiky„, ktorá vyhlásila súťaž o záhradný nábytok. Podmienky súťaže sú už mnohým dobre známe, teda stačí dať lajk na príspevok, súťaž zdieľať a komentovať. Vyhlásenie výhercu súťaže malo prebehnúť ešte včera 8. júna, no nakoniec k žiadnemu verejnému ohláseniu výhercu nedošlo. Miesto toho však stránka kontaktuje viacerých ľudí, údajných výhercov a žiada od nich čísla kreditných kariet.

NA TÚTO STRÁNKU STE NÁS UPOZORNILI VY: POZOR NA PODVODNÚ SÚŤAŽ, NENECHAJTE SA NACHYTAŤStránka s názvom "Produktiky"…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Montag, 8. Juni 2020

Týmto spôsobom však dokážu podvodníci od ľudí vylákať detaily o platobnej karte a následne pomocou nich odcudziť financie. Opäť tak platí, že si na takéto podozrivé konanie treba dávať pozor aj v týchto dňoch, pretože tento druh podvodu stále nezmizol a zrejme budú podvodníci takýmto spôsobom Slovákov ešte dlho skúšať.

Podvodníci to na Slovákov skúšajú znova a znova

V žiadnom prípade by však ľudia nemali zdieľať svoje citlivé údaje a čísla platobných kariet so žiadnou facebookovou stránkou. Táto ďalšia podvodná stránka si pritom získala už vyše 16 000 fanúšikov a samotný status so súťažou zdieľalo vyše 13 000 ľudí.

Stránka bola založená len pred pár mesiacmi, konkrétne 2. marca a práve takýmito lákavými súťažami mohla za tak krátky čas prilákať veľké množstvo ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú