Pred pár dňami sme boli svedkami odchodu jedného z najdôležitejších pracovníkov spoločnosti Apple, ktorý stál za mnohými ikonickými produktami. Šéf dizajnového oddelenia sa vybral vlastnou cestou, ktorá vyvolala mnohé otázky a pochybnosti o fungovaní firmy, čo však jej CEO krátko na to vyvrátil, informuje NBC News. Tim Cook reagoval na údajne nepravdivé informácie medzinárodného denníka a prezradil, že Apple má v rukáve nové produkty, ktoré nás majú poriadne prekvapiť.

Odchod jedného z kľúčových zamestnancov Applu zaskočil celý technologický svet. Podľa doterajších informácií však spoločnosť opustil, aby sa mohol vydať vlastnou cestou a založiť si vlastnú dizajnovú firmu, ktorá bude spolupracovať aj s jeho bývalým zamestnávateľom. Apple má byť jedným zo zákazníkov novovytvorenej spoločnosti LoveFrom, ktorú Jony vytvoril spolu s Marcom Newsonom.

Tim Cook vyvrátil prvotné špekulácie o odchode šéfa dizajnu

Tieto novinky však vyvolali vo svete vlnu pochybností a možných teórií, prečo sa šéf dizajnového oddelenia rozhodol z Apple odísť. Podľa článku denníka The Wall Street Journal mal Jony Ive odísť kvôli údajnému nezáujmu Tima Cooka o proces vývoja produktov a ich dizajnu. Správu však krátko po jej zverejnení CEO Apple vyvrátil a prezradil, že neodráža realitu fungovania spoločnosti. Navyše, spoločnosť má podľa jeho slov pracovať na nových produktoch, ktoré nás majú nechať v „nemom úžase“.

Nenechaj si ujsť
Tim Cook akcionárom poodhalil budúcnosť Apple a avizuje príchod „úchvatných“ produktov

Zatiaľ je priskoro tvrdiť, že sa takýchto noviniek skutočne aj dočkáme. Apple má však za sebou desiatky rokov skúseností a zariadení, ktoré neraz dokázali zmeniť technologický svet. Za ich dizajnom často stál práve Jony Ive, ktorý sa postaral o vizuálnu podobu počítačov, hodiniek, tabletov, ale aj smartfónov spoločnosti. Azda najrevolučnejší produkt však naposledy Apple odhalil v roku 2010, kedy prišiel na svet iPad 1. generácie.

Neskôr sa na trh dostali aj inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sa stali jedným z najpredávanejších nositeľných doplnkov na svete. Mnohí fanúšikovia sú v posledných rokoch frustrovaní prístupom spoločnosti k jej zariadeniam a ich dizajnu, ktorý sa popravde niekedy výrazne nemení ani počas niekoľkých rokov. Už čoskoro nás majú čakať veľké prekvapenia. Nie je však jasné, o aké „úchvatné“ produkty z dielne tohto giganta sa má jednať.

Prinesie Apple opäť niečo prelomové?

Pokiaľ budú tvrdenia Tima Cooka pravdivé, spoločnosť môže po rokoch znova poriadne prekvapiť svet niečim revolučným. Podľa doterajších správ má Apple pracovať na nových okuliaroch s rozšírenou realitou, ktoré by mohli prísť už v budúcom roku, informuje Yahoo. Dokonca sa šepká aj o vývoji vlastného automobilu spoločnosti s autonómnym riadením a elektrickým pohonom. Čím nás však Apple nakoniec prekvapí, tak to ostáva záhadou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom