Tim Cook sa prednedávnom stretol s akcionármi spoločnosti, aby im odhalil náhľad na to, čo čaká Apple v najbližších rokoch. Stretnutie v divadle Steva Jobsa ukázalo, čo všetko si môže pre nás kalifornský gigant pripravovať, no najväčšie očakávania má od svojich služieb. Popri najvýnosnejšom biznise sa Apple plánuje sústrediť aj na nové zariadenia, medzi ktorými môžu narobiť veľký rozruch okuliare s rozšírenou realitou. 

Okrem mnohých skvelých produktov doteraz Apple ukázal svetu aj mnohé rôzne služby. Práve tie sa ukázali byť najviac ziskovými. V roku 2016 sa postarali o zisk 25 miliárd dolárov, no plány Tima Cooka siahajú podľa portálu PhoneArena ešte ďalej. Do konca budúceho roka chce, aby ponúkané služby ako App Store, Apple Pay, iTunes, Apple Music a ďalšie zarobili spoločnosti až 50 miliárd dolárov. Práve služby boli tým, čo sa v posledných rokoch u Apple rozvíjalo najviac.

Smartfóny môžu ísť stranou

Veľká kritika však padla najmä na iPhony, ktoré už dlho nepriniesli nič prelomové a teraz dokonca zaostávajú za konkurenciou. To spôsobilo pokles predaja a spoločnosť tak musí urýchlene konať. Smartfóny spoločnosti možno v oblasti inovácií nahradia okuliare s rozšírenou realitou. O nich kolovalo mnoho špekulácií a zdá sa, že Apple ich zo svojho plánu nevylúčil.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube/Screenshot/Gadgets Arena

Nenechaj si ujsť
Apple: Vysoké ceny si uvedomujeme, no máme na to dôvody, ktoré neodhadnú ani analytici

Miesto budúceho roka ich však môžeme vidieť až v roku 2021, no potom svojimi funkciami a možnosťami môžu predčiť iPhony. Z tých je momentálne sklamaný aj bývalý spoluzakladateľ Steve Wozniak, ktorému v nich chýbajú vylepšenia, aké priniesla konkurencia. Na tom má Apple ešte šancu zapracovať, pričom výsledok uvidíme už v septembri tohto roka. Spolu s tým ale prídu na svet aj lepšie hodinky Apple Watch Series 5, ktoré podľa informácií ponúknu ďalšie významné novinky.

Prepad trhovej hodnoty Tima Cooka príliš neznepokojuje

Popri EKG sa tak zrejme dočkáme aj merania glukózy v krvi, ktoré by značne uľahčilo život ľuďom s cukrovkou. Apple mal len minulý rok odkúpiť 18 menších spoločností, ktoré mu pomôžu dosiahnuť jeho budúce ciele. Zdá sa teda, že gigant rozhodne nepovedal posledné slovo a hoci sa jeho pozornosť nemusí prioritne obracať k iPhonom, môže ju Apple vložiť do ďalších skvelých produktov. Počas stretnutia s akcionármi sa zvýšila aj celková trhová hodnota spoločnosti, a to o celých 1,05 % za deň.

V porovnaní s letom minulého roka ale hodnota značne klesla a Apple tak predbehol Microsoft. Napriek tomu, že sa spoločnosť z Cupertina už nepýši titulom najhodnotnejšej firmy sveta, jej CEO má stále optimistické vyhliadky do budúcnosti. To, či bude jeho nadšenie oprávnené, uvidíme až o nejaký čas. Dovtedy nám ostáva len čakať, s čím Apple vyrukuje a či sa mu podarí skutočne naplniť očakávania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom