Samsung sprístupňuje svoju aplikáciu Health Monitor do ďalších 31 krajín, medzi ktorými sa nachádza aj Slovensko. Pomocou hodiniek Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2 si budú môcť ich majitelia po novom skrz aplikáciu merať krvný tlak či EKG, informoval Samsung prostredníctvom tlačovej správy.

Aplikácia Samsung Health Monitor získala v decembri 2020 certifikát CE, čo Samsungu umožňuje rozšíriť službu do 28 európskych krajín. Certifikát CE potvrdzuje, že výrobok spĺňa požiadavky na bezpečnosť, zdravie a ekologický štandard na území EÚ. Vďaka tomu si budú môcť merať krvný tlak a EKG aj používatelia na Slovensku.

Po kalibrácii hodiniek Galaxy Watch 3 alebo Galaxy Watch Active 2 pomocou tradičného tlakomera s manžetou je možné jednoducho kliknúť na príkaz Merať a prístroj zmeria krvný tlak kedykoľvek a za akýchkoľvek okolností. Tlak sa meria pomocou analýzy pulzu, ktorý snímajú senzory na hodinkách. Program analyzuje pomer kalibrovanej hodnoty a zmeny tlaku a z toho odvodí existujúcu hodnotu tlaku.

EKG, čiže elektrokardiogram, sa meria pomocou analýzy srdcovej činnosti senzorom na hodinkách. Aj v tomto prípade sa stačí usadiť, otvoriť aplikáciu Samsung Health Monitor a uistiť sa, že ti hodinky sedia pevne na zápästí.

Následne je potrebné položiť predlaktie na rovný povrch a špičku prsta treba priložiť na horné tlačidlo hodiniek po dobu 30 sekúnd. Aplikácia zmeria srdcovú činnosť a rytmus a zaradí ho buď do kategórie sínusoidy (bežný, pravidelný tlkot srdca) alebo do kategórie fibrilácia, ak srdce tlčie nepravidelne.

Všetko, čo je potrebné na využívanie týchto dvoch funkcií na Slovensku sú teda hodinky Galaxy Watch 3 alebo Galaxy Watch Active 2 a aktualizovaná aplikácia Samsung Health Monitor. U nás bude služba dostupná v priebehu marca 2021, všetko totiž závisí od toho, ako rýchlo sa podarí zariadenia registrovať ako zdravotnícke pomôcky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP