Donedávna sa hovorilo, že trh s inteligentnými hodinkami stagnuje a predaje nie sú príliš optimálne, no mnohí výrobcovia na tento segment zariadení ešte nezanevreli. Aktuálna ponuka tohto chytrého nositeľného príslušenstva je skutočne bohatá a nájdeme v nej tie najrôznejšie modely, od ktorých sa však chce spoločnosť Matrix svojou novinkou zásadne odlíšiť. Kým mnohí používatelia nabíjajú svoje inteligentné hodinky každých pár dní, nové Matrix PowerWatch 2 majú takmer neobmedzený zdroj energie.

Spoločnosť Matrix sa už v minulosti postarala v segmente nositeľných zariadení o veľké prekvapenie, keď predstavila hodinky napájané len teplom ľudského tela. Teraz sa však ukázal nový nástupca tohto inovatívneho modelu, ktorému pribudlo hneď niekoľko zásadných vylepšení. Hodinky PowerWatch 2 ale stále spĺňajú základnú myšlienku, podľa ktorej boli vytvorené pre tých, ktorí nemajú čas na zdĺhavé nabíjanie batérií.

Unikát medzi inteligentnými hodinkami

Nová generácia týchto hodiniek do vienka dostala miesto čiernobieleho displeja farebný 1,2″ panel a veľkú časť monitorovacích fitnes funkcií, ktoré by sme od nich očakávali. Hlavným lákadlom je však termoelektrické a solárne napájanie, ktoré má zabezpečiť nepretržitý prísun energie priamo z tepla tela používateľa a slnečných lúčov. Vďaka tomu nebude potrebné Matrix PowerWatch 2 vôbec nabíjať. Svojim určením sa však nedoťahujú na špičkové Apple Watch či Galaxy Watch. Aj tu má používateľ možnosť využitia aplikácií tretích strán, no len v obmedzenom počte.

Takisto tu nenájdeme ani podporu pre volania a prichádzajúce notifikácie sú poriadne limitované. Hlavnou úlohou hodiniek PowerWatch 2 však nie je poskytnúť používateľovi vizuálny zážitok z kvalitnej obrazovky či elegantného dizajnu. Tento kúsok je totiž určený pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít, ktorých nabíjanie zariadení iba obmedzuje. Teraz tak môžu siahnuť po tejto novinke, ktorá je na prekvapenie kompatibilná aj s Apple HomeKit či Google Fit. Hoci je tento vylepšený model o čosi menší ako predchádzajúca generácia, hliníková konštrukcia o priemere 42 mm je stále pre malé zápästia poriadne mohutná.

Nenechaj si ujsť
Na smart hodinky s WearOS prichádza aplikácia, ktorá im môže výrazne pomôcť

Zatiaľ čo termoelektrické napájanie z tepla používateľa je umiestnené na spodnej časti hodiniek, solárne panely sú zabudované do jej vrchného rámu. Farebný LCD displej nepatrí medzi tie najkrajšie, no dokáže spoľahlivo zobraziť potrebné informácie aj pri plávaní pod vodou, kde mimochodom PowerWatch 2 znesú hĺbku až 200 metrov. Popritom im však nechýbajú ani ďalšie užitočné funkcie ako napríklad GPS sledovanie, monitorovanie srdcového tepu, kompas, meranie krokov a dokonca aj sledovanie kadencie, teda počtu krokov za určitý čas.

Snímače hodiniek nepretržite monitorujú tiež množstvo získanej energie zo svetla a tepla používateľa, ktorého dokážu informovať o tom, koľko energie im odovzdal len vďaka svojmu zápästiu. Batéria tak môže prakticky vydržať tak dlho, pokým budú hodinky aktívne používané.

Týmto počinom sa spoločnosť Matrix môže postarať o ďalšiu veľkú revolúciu v oblasti nositeľných zariadení, ktoré nepotrebujú žiadny nabíjací adaptér a vydržia „večne“. Pre záujemcov sú hodinky PowerWatch 2 dostupné na Indiegogo za skvelých 199 dolárov, no po spustení predaja sa ich cena vyšvihne až na 499 dolárov. Prvým zákazníkom bude táto revolučná novinka doručená už v júni tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom