Tento rok v spoločnosti Microsoft patrí rozhodne medzi najmenej vydarené. K početným chybným aktualizáciám sa teraz pridáva aj dvojica problémových updatov, ktoré so sebou nesú množstvo závažných neduhov, sťažujú sa používatelia Redditu.

Microsoft na jednej strane vydáva októbrovú aktualizáciu systému meniacu najmä vizuál prostredia, no ostatným vybraným používateľom už niekoľko dní svieti možnosť inštalácie dvoch kumulatívnych aktualizácií s označením KB4579311 a KB4577671.

Menej trpezliví sa okamžite pustili do inštalácie. Krátko na to sa však stretli s nefunkčnými súčasťami systému a chybným procesom inštalácie, čo zverejnili na Reddite a v sekcii komentárov na oficiálnej stránke Microsoftu.

Kumulatívne aktualizácie pre Windows 10 spôsobujú vážne problémy

Používatelia sa sťažujú na mrznúcu inštaláciu v určitom rovnakom momente, kedy jedni museli na 90 % procesu čakať desiatky minút, zatiaľ čo ostatným sa automaticky resetuje systém tesne pred ukončením updatu. V krajných prípadoch používatelia nahlasujú aj opakovanú modrú obrazovku smrti (BSoD), ktorá sa objaví krátko pred úspešným dokončením inštalácie.

Množstvo používateľov sa však po inštalácii kumulatívnych aktualizácií stretlo s radom ďalších vážnych chýb. Hlásia zásadné problémy s ovládačmi, kedy sa im odpájajú tlačiarne a Bluetooth zariadenia.

Systém Windows 10 zamŕza na niekoľko sekúnd a Správca úloh konštantne vykazuje využitie pamäte na 100 %. Medzi bežné javy patrí aj vypadávanie zvuku pri videách podporujúcich viackanálový formát AC3 či mrznutie obrazu aj na 5 sekúnd.

Nenechaj si ujsť
6 zaručených spôsobov, ako čo najpresnejšie sledovať predpoveď počasia

Keďže Microsoft zatiaľ na chybnú dvojicu aktualizácií nereagoval, na oficiálne riešenie sa zatiaľ čaká. Ako už býva zvykom, momentálne odporúčame vyhnúť sa aktualizáciám KB4579311 a KB4577671, a to pozastavením automatického sťahovania a inštalácie updatov až do momentu, kým Microsoft nevydá opravenú verziu a komunita následne neotestuje záplaty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom