Spoločnosť Microsoft začala s uvoľňovaním ďalšej veľkej aktualizácie pre Windows 10. Tentokrát ide o nový októbrový update, ktorý so sebou prináša viacero zmien po grafickej či funkčnej stránke. Nová októbrová aktualizácia sa teda postupne dostáva na podporované zariadenia, no zatiaľ nemusí dostupná pre všetky počítače s Windows 10. Svojimi zmenami však môže pripomínať skôr menší patch ako veľký update. O téme informoval The Verge.

Microsoft po sprístupnení májového updatu priniesol používateľom možnosť preskočiť niektoré aktualizácie, a tak si v prípade, že októbrový update nepotrebuješ, nový aktualizačný balík nainštalovať nemusíš. V aktualizácii 20H2 (októbrový update) sme sa však dočkali viacerých vylepšení.

Windows 10 prináša niekoľko menších vylepšení

Azda najvýraznejším je upravené Štart menu, ktoré dostalo priehľadné dlaždice. Vývojári zrušili doterajšie pozadie dlaždíc, ktoré obsahovalo vybranú farbu, vďaka čomu je v tomto menu lepší prehľad medzi jednotlivými programami.

Zároveň však vylepšili aj funkcionalitu kombinácie kláves Alt+Tab, ktorá umožní vo webovom prehliadači Edge preskakovať medzi otvorenými kartami. Windows 10 ale stále umožní vrátiť späť zmeny a používatelia tak nebudú nútení využívať túto možnosť.

Ďalšou veľkou novinkou októbrovej aktualizácie je možnosť nastavenia vysokej obnovovacej frekvencie priamo v nastaveniach displeja. Väčšina ďalších vylepšení v tomto update však nie je tak výrazných, ako by používateľ mohol dúfať. Všetky novinky a úpravy, ktoré so sebou októbrová aktualizácia prináša, sme spísali aj v našom samostatnom článku.

Ako už bolo spomenuté v úvode, nový októbrový update zatiaľ nemusí byť dostupný pre každého. Windows 10 ho aktuálne primárne ponúkne zariadeniam, ktoré sú naň pripravené, pričom používateľ môže „vynútiť“ nájdenie aktualizácie aj jej manuálnym vyhľadaním v nastaveniach, pomocou Media Creation Tool alebo cez  pomocníka Update Assistant, informuje Windows Latest.

Neodporúčame však update inštalovať hneď po sprístupnení, nakoľko sa môžu po aktualizácii systému objaviť aj nejaké problémy. Bohužiaľ, Windows 10 je tým nechválne známy, a preto odporúčame počkať nejaký čas, než svoj systém aktualizuješ.

Samotný update 20H2 má však veľkosť len približne 100 MB a jeho stiahnutie teda nezaberie veľa času. V prípade, že si sa zatiaľ vyhol májovému updatu (verzii 2004), aktualizácia 20H2 môže mať veľkosť od 4 do 4,7 GB. Hoci je zatiaľ októbrový update voliteľný, možno predpokladať, že ho bude Microsoft do konca roka používateľom vnucovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom