Bavia ťa početné seriálové a herné adaptácie Vikingov? Ak áno, filmový Northman je potom pre teba povinnou zástavkou. Mystická novinka, ktorá do kín dorazí už v apríli budúceho roka, sa konečne uviedla prvou ukážkou a svojím vizuálom a nabitým hereckým obsadením ťa úplne odzbrojí.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Oceňovaný a uznávaný režisér Robert Eggers, ktorý sa preslávil okultnou snímkou Witch či psychedelicky ladeným Lighthouse, sa vracia na scénu. Tentokrát sa z filmových indie vôd presúva do epickejšieho rozmeru o severskom príbehu vikingskej pomsty.

Herecké obsadenie, aké sa v dobových filmoch vidí málokedy

Hlavnou postavou pripravovanej novinky je Amleth (Alexander Skarsgård), vikinský princ, ktorý sa stal ešte ako dieťa svedkom vraždy svojho otca (Ethan Hawke) a únosu svojej matky (Nicole Kidman). V príbehu sa už ako dospelý muž vydáva za pomoci čarodejníc (Björk, Anya-Taylor Joy) na cestu za krvavou pomstou.

Už prvé ukážky z historického trileru napovedajú, že režisér doposiaľ nezávislých snímok tentokrát pracuje so značne vyšším rozpočtom a vikingská sága s mágiou, mečmi a mystikou pôsobí aj vďaka tomu na prvý pohľad epicky.

Novinka Northman však nezaprie ani povestný rukopis Roberta Eggersa – trailer je presiaknutý všadeprítomnými okultnými a čarodejníckymi prvkami známymi z predošlého projektu Witch. Na scéne sa rovnako objavujú viaceré známe tváre z jeho filmov na čele s Anyou-Taylor Joy či Willemom Dafoem.

NEPREHLIADNIVEĽKÝ VÝBER: Toto je 6 prichádzajúcich historických seriálov, ktoré naháňajú zimomriavky a nevieme sa ich dočkať

Režisér filmu sa v rozhovore pre EW vyjadril, že vikingská tematika bola v jeho mysli už dávnejšie a zároveň dodal, že dôvodom, prečo sa rozhodol natočiť Northmana, bola akási frustrácia z toho, ako sú Vikingovia vykresľovaní v súčasnom pop kultúrnom prostredí bez potrebnej autenticity.

TMDB/YouTube/Screenshot/Úprava redakcie

Kino premiéra Northmana je aktuálne naplánovaná na apríl 2022, no ak sa chceš dovtedy dozvedieť viac o režisérovej tvorbe, neváhaj okúsiť jeho indie snímku Lighthouse s Robertom Pattinsom a Willemom Dafoem – film je od decembra dostupný aj v knižnici Netflixu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú