U nás v redakcii je už dlhé roky najočakávanejšou hrou pokračovanie The Last of Us. Legendárne štúdio Naughty Dog nás len pred pár dňami potešilo početnými trailermi a hlavne dátumom vydania. Čo si však všimol jeden z užívateľov fóra resetera.com, brutalita titulu bude až nechutne realistická.

Akčné hry majú za sebou dlhú históriu a z času na čas sa na povrch herného sveta dostane titul sršiaci nadpriemerným objemom krvi alebo scénami, pri ktorých si aj tí najväčší tvrďáci zakrývajú oči. Z histórie by sme iba spomenuli kauzu okolo prvého Mortal Kombat, ktorý nám v 90. rokoch zabezpečil číslovky s vekovým obmedzením na obaloch alebo hociktorý diel Hitmana či God of War.

Brutálne detaily s realistickým spracovaním

Pokračovanie The Last of Us, označované aj jednoducho ako Part II, však ku kontaktným scénam postáv na obrazovke pristupuje už klasicky v štýle Naughty Dog, čiže až príliš perfekcionisticky. Súboje medzi postavami podľa záberov z trailerov budú vypäté, plné detailov a práve to by ti mohlo spôsobiť nepríjemne pocity pri prechádzaní svetom, ktorý je plný špecifických zombíkov. Keď hlavná postava Ellie dostáva do tváre jednu ranu za druhou, jej mimika je neskutočne komplexná, takže je dosť možné, že aj ty sa budeš cítiť ako na jej mieste.

Nenechaj si ujsť
The Last of Us: Part 2 dostáva trailer a poukazuje aj na dychberúcu grafiku. Poznáme oficiálny dátum vydania

V prípade opačnej situácie, kolízny model hry pri streľbe, pästnom súboji alebo výbuchu ti zaručí zvýšený tlak a v budúcnosti si ku svojmu PSku radšej vezmeš aj diazepam. Už pred rokmi sme sa s prvým dielom presvedčili, že kombinácia zakrádania a dobre zvládnutej priamej konfrontácie v remeselne výborne stvárnenom univerze tvoria recept na úspech. Asi aj preto si prvé The Last of Us domov odnieslo nespočetné množstvo ocenení a vo väčšine prípadov aj absolútne hodnotenia.

To, že pôjde o majstrovské dielo hádam nemusíme vkladať do podvedomia nikomu. Predsa len, jednotka v roku 2013 prinútila kúpiť si PS3 nejedného zástancu opačného tábora konzolistov. Už vtedy išlo o skvelý mix technického umu a umeleckého cítenia, dvakrát podčiarknutého vynikajúcim príbehom. Pokračovanie podľa všetkých doterajších ukážok určite hanbu svojmu predchodcovi nespraví a dúfame, že 21. februára nám naservíruje rovnako kvalitný zážitok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom