V začiatkoch počítačových hier sme sa stretávali s jednoduchými titulmi, spomedzi ktorých si veľkú obľubu získal Tetris. Postupom času sa táto hra od sovietskeho vedca dostala na tisíce zariadení. Trvalo 33 rokov, kým sa populárny Tetris dostal aj na digitálne hodinky Seiko. 

Doby, kedy boli digitálne hodinky ohromným hitom, sú už za nami. Medzi najlepšie kúsky tej doby patril aj model spoločnosti Seiko, ku ktorému bolo možné pripojiť rôzne príslušenstvo, vrátane doplnkovej klávesnice. Výkonom by však v dnešných dňoch toto 33 ročné zariadenie vôbec nezaujalo.

Desaťročia staré digitálky s Tetrisom

V útrobách skrýva jednoduchý 4-bitový procesor, operačnú pamäť RAM s kapacitou 2 kB a vnútornú pamäť o veľkosti 6 kB. Napriek slabej výbave sa šikovnému programátorovi do digitálnych hodiniek Seiko UC-2000 podarilo vtesnať Tetris o veľkosti len 700 bajtov.

Pre úspech projektu sa musel uchýliť k hackovaniu a reverznému inžinierstvu, no nakoniec sa všetko vydarilo. Tetris je na hodinkách Seiko možné hrať len za pomoci 4 hardvérových tlačidiel. Okrem tejto hry však Alexander vytvoril aj nové zobrazenie času. Dnes však už len málokto nájde vo svojej zásuvke takýto starý výdobytok techniky z 80. rokov.

Nenechaj si ujsť
Rusko je nezameniteľné. Na palubnom počítači úžitkového auta si zahráš Tetris

Nápad priniesť Tetris na digitálne hodinky staré viac ako tri dekády je však skutočne zaujímavý. Viac detailov o tomto projekte ti už prezradia priložené videá. Na GitHube taktiež nájdeš aj zdrojový kód hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom