Kto by to bol povedal, že Rusi budú natoľko vynaliezaví alebo skôr šialení, aby do úžitkového vozidla GAZelle Next vložili populárnu hru Tetris.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Museli sa zblázniť

Áno, čítaš správne! Úžitkové vozidlo GAZelle Next v sebe skrýva prekvapenie. Ide o populárnu hru Tetris, ktorú je možné spustiť na displeji palubného počítača. Ak chce niekto hru spustiť, musí vykonať sériu úkonov podobne, ako keby zadával kódy pomocou joysticku v GTA V. Stačí, ak sa budeš držať tohto návodu:

  1. Zapni zapaľovanie
  2. Naštartuj auto
  3. Zapni smerovku doprava tak, aby blikla trikrát
  4. Dvakrát stlač páčku pre reset kilometrov
  5. Päťkrát stlač spojku
  6. Vytoč motor nad 2000 otáčok a zároveň zapni smerovku doľava
Bezpečnosť je prvoradá

Nanešťastie pre majiteľov vozidiel GAZelle Next, nie všetky z týchto úžitkových vozidiel hru obsahujú. Podľa všetkého je iba málo modelov. Na druhej strane je šťastím, že Tetris neobsahujú všetky vozidla GAZelle. Predsa len, hrať hru počas jazdy by mohlo byť extrémne nebezpečné. Vodič by sa mal plne venovať jazde a Tetris si radšej zahrať na smartfóne. V tomto prípade opäť platí, že Rusko nie je krajina, ale životný štýl.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.